На Львівщині найбільша кількість історично населених місць, – Козицький

Галерея 20 Серпня, 2023 165

У Львівській області є найбільша кількість історично населених місць в Україні – 56. Це ті населені пункти, які мають унікальну історичну, архітектурну, культурну цінність. Селище Розділ – належить до них.

Про це повідомив голова ЛОВА Максим Козицький, пише Четверта студія.

А палац Жевуських-Лянцкоронських є однією із тих пам’яток, які творять обличчя Роздолу. Проте зараз і він, і прилегла паркова територія потребують комплексної ревіталізації. На жаль, попередній власник не зміг відновити споруду. У 2017 році Прокуратура Львівщини повернула памʼятку у власніть держави.

Маю велику надію, що цього разу пам’ятці таки пощастить: новий власник палацу – інвестиційна компанія EFI Group – обіцяє відновити його. Інвестор Ігор Ліскі зазначив, що компанія планує не тільки відреставрувати палац, а й створити проєкт, який сприятиме розвитку місцевої економіки та поповненню бюджету Роздолу.

Серед варіантів, які обговорюють: створення на базі палацу сучасного реабілітаційного центру для військових, відкриття приватної школи англійського типу або п’ятизіркового готелю. Якщо у вас є інші ідеї, які допоможуть зберегти історичний контекст та будуть рентабельними, пишіть їх у коментарях, представники компанії обов’язково прочитають.

Тішить, що приватні інвестори, розуміючи зобов’язання, які накладає на них Закон про охорону культурної спадщини, не бояться вкладати кошти у такі важливі історичні будівлі. Ми зі своєї сторони готові надати всю необхідну підтримку.

Ми постійно шукаємо кошти на відновлення пам’яток, особливо тих, які перебувають під загрозою руйнації. Зараз, наприклад, реставруємо дерев’яну церкву святого Михаїла в селі Ісаї, цього місяця також почали відновлення собору Пресвятої Богородиці в Заболотцях. Ведемо ремонтно-реставраційні роботи на будівлі Празького банку у Бродах. Загалом цьогоріч на заходи з реставрації в обласному бюджеті передбачили близько 20 млн грн.

Бо архітектура важлива, вона формує нашу ідентичність, як і культура, мова, історія. Маємо не лише творити нашу нову історію, а й зберегти спадщину, повідомив Козицький.

Коментарі

Позначки: ,