На Львівщині 33-річний чоловік заробляв на автомобілях для ЗСУ

Галерея 29 Серпня, 2025 218

Автомобілі «для ЗСУ» – на продаж: викрито львів’янина

За процесуального керівництва Львівської обласної прокуратури викрито схему перепродажу транспортних засобів, завезених з-за кордону під виглядом гуманітарної допомоги для Збройних Сил України.

Про це пише Четверта студія з посиланням на Львівську обласну прокуратуру.

За даними слідства, впродовж 2024 року 33-річний львів’янин налагодив систему ввезення автомобілів з Польщі. Аби уникнути сплати митних платежів, у документах зазначалось, що машини призначені для ЗСУ.

Чоловік підшукував автівки на іноземних інтернет-майданчиках. Для безпосереднього переміщення транспорту через митницю від залучав своїх знайомих та родичів, які не знали про його злочинний план.

За документами автомобілі ввозились як гуманітарна допомога – з використанням реквізитів низки благодійних організацій. Чоловік запевняв керівників цих організацій, що автівки будуть передані на потреби ЗСУ. Проте насправді, всупереч їх цільовому призначенню, підозрюваний продавав їх стороннім особам, які не мали відношення до війська.

Задокументовано, що за допомогою такої схеми в Україну ввезено 19 транспортних засобів вартістю понад 2 млн грн.

Львів’янин встиг легалізувати частину коштів, отриманих від незаконного бізнесу – купив 2 автомобілі для особистого використання.

Загалом правоохоронцями виявлено та вилучено 12 автівок.

Чоловіку повідомлено про підозру за фактом контрабанди підакцизних товарів та легалізації (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 1 ст. 201-4, ч. 1 ст. 209 КК України).

Слідство триває.

Досудове розслідування здійснюють детективи ТУ БЕБ у Львівській області. Оперативний супровід – працівники Головного центру оперативного документування та оперативно-технічних заходів Держприкордонслужби України, а також співробітники СБУ.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Коментарі

Позначки: , ,