На Дрогобиччині розпочався процес облаштування укриттів у навчальних закладах. Очний процес навчання може розпочатись лише там, де будують захисні споруди для повної безпеки українських дітей.
Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу Дрогобицької РВА.
У Дрогобицькому районі перевірку здійснюють представники ДСНС, органи місцевого самоврядування спільно із Дрогобицької районної військовою адміністрацією.
Заступник начальника Дрогобицького підрозділу ДСНС — Роман Худик розповів, що під час облаштування бомбосховищ, допускається використовувати цокольні приміщення, та ті, які знаходяться на першому поверсі приміщення.
Загалом з 79 шкіл Дрогобицького району — 64 приміщення мають захисні споруди. З іншими ведеться процес можливості використання інших приміщень. Крім того, кожен навчальний заклад має визначити форму навчання: очну, дистанційну або змішану. Станом на зараз планується, що 36 навчальних закладів розпочнуть навчання в очній формі, 38 — у змішаній, а 5 шкіл — у дистанційному навчанні, де немає укриттів. Це здебільшого школи у віддаленій сільській місцевості.
“Остаточні висновки відповідна комісія повинна зробити до 20 серпня. Прошу всіх голів територіальних громад належно поставитись до процесу облаштування захисних споруд у навчальних закладах. Адже безпека наших дітей є найважливішою для всіх”, — зазначив начальник дрогобицької РВА Степан Кулиняк.
Як організувати сховище за всіма стандартами протипожежної безпеки?
У захисній споруді в закладі освіти обов’язково мають бути:
Що врахувати під час облаштування спальних місць у сховищі?
Під час виготовлення спальних місць та іншого обладнання захисної споруди заборонено використовувати легкозаймисті синтетичні матеріали. Як і не можна використовувати синтетичні матеріали та інші види матеріалів, що виділяють під час нагрівання чи експлуатації небезпечні хімічні речовини. Це стосується і оздоблення внутрішніх приміщень сховища.