19 жовтня 2022 року в Карловому університеті у Празі відбулося підписання Меморандуму про співпрацю з метою створення Університетської спілки (кластера) Східного партнерства. Ключова мета такого об’єднання – участь у спільних проєктах з метою інтеграції систем освіти країн Східного партнерства до наукового і освітнього простору ЄС, посилення європейського вектору в освітній політиці країн Східного партнерства, зміцнення позиції ЄС в східних регіонах Європи, поширення європейських академічних практик тощо.
Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-центр ЛНУ ім Франка.
Ініціатором формування Спілки став Карловий університет спільно з низкою провідних університетів ЄС. Сприятливим підґрунтям для реалізації такої ініціативи стало поточне головування Чехії в Раді Європейського Союзу. Відомо, що серед пріоритетів закордонної політики Чехії є розширення співпраці з державами Східного партнерства, зокрема, з Україною, Молдовою та Грузією.
З українського боку в заснуванні Спілки взяли участь Львівський національний університет імені Івана Франка, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Ужгородський національний університет та Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара. Також партнерами ініціативи стали Молдовський державний університет і Університет імені Іване Джавахішвілі у Тбілісі.
Представники закордонних університетів під час зустрічей в межах заходу одностайно підтвердили свою підтримку Українського народу в війні з російським агресором, відзначили активну роль Львівського університету в консолідації європейської академічної спільноти навколо заходів з безкомпромісного реагування на вчинений акт агресії.
З нагоди урочистої церемонії з підписання Меморандуму в дистанційному режимі до закордонних партнерів звернувся Ректор Львівського національного університеті імені Івана Франка, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник. «Сьогоднішнє підписання Меморандуму – це для нас не просто формальність, а сам документ – не декларація, а чіткий орієнтир для організації конкретної роботи на результат. Попередній досвід співпраці з багатьма партнерами, які увійшли до Спілки, засвідчив, що помноження наших потенціалів в рамках проєкту Східного партнерства є виправданим і доцільним рішенням», – зазначив у своїй промові Ректор.
На підписанні Меморандуму в Празі була присутня делегація Університету в складі проректора з науково-педагогічної роботи і міжнародної співпраці Сергія Різника та керівниці сектору супроводу проєктів Відділу міжнародних зв’язків Оксани Мольдерф. Після підписання Меморандуму Сергій Різник подякував за підтримку зарубіжними партнерами Львівського університету та запевнив, що Університет має намір не лише отримувати зазначену допомогу, яка, справді, вкрай потрібна в умовах війни, але й приносити значну користь в діяльності Спілки, ділитися власним успішним досвідом і докладати всіх зусиль для подальшої реалізації спільних проєктів.
Коментарі
Позначки: Львівський університет став співзасновником Університетської спілки (кластеру) Східного партнерства