Галерея

Ландшафтна дизайнерка Маріуполя долучиться до оновлення львівських парків

До оновлення львівських парків долучиться фахівчиня, яка раніше опікувалася зеленими зонами Маріуполя, – ландшафтна дизайнерка міста Наталія Гончарова. На запрошення міського голови Андрія Садового, з 4 квітня вона працюватиме на посаді заступника начальника управління екології та природних ресурсів. Насамперед йдеться про найстаріший міський парк України – імені І. Франка, клумбу на пл. Ринок, а також сквери біля церкви св. Андрія та Домініканського собору.

Як зазначила начальниця управління екології та природних ресурсів ЛМР Олександра Сладкова, зі своєю колегою познайомилася випадково в соцмережах уже в час війни. Через відпустку, з Маріуполя вона виїхала напередодні війни – 23 лютого. А її родина змогла покинути місто тільки через місяць – 23 березня.

Ландшафтна дизайнерка Маріуполя долучиться до оновлення львівських парків

«Познайомились у соціальних мережах. Через приватну бесіду я зрозуміла, що це та людина, яка робила парки, які мені завжди ставили у приклад. Про парки Маріуполя ходили легенди: що там роблять посадки середнього рівня, що там фантастичні кущі, злаки, багаторічники. Вони працювали з тими рівнями озеленення, які зустрічаються в європейських парках. Це те, чого нам дуже бракує. Саме цим речам нам у Маріуполя цікаво повчитися», – розповіла Олександра Сладкова.

Ландшафтна дизайнерка Маріуполя долучиться до оновлення львівських парків

Наталія Гончарова сподівається, що її досвід допоможе Львову видозмінитися. Хоча, додає: місто дуже красиве і без втручань ландшафтних дизайнерів.

«Вразив парк імені Франка – нагадує міський сад Маріуполя. Дуже багато старих дерев, і це тішить. Красиво, атмосферно, тут свій мікроклімат. Можна додати більше квітучих рослин, первоцвітів», – сказала дендрологиня Маріуполя.

Вже після досконалого ознайомлення зі всіма зеленими зонами міста, буде представлено план щодо їхнього оновлення та удосконалення.  Як наголосила Олександра Сладкова, доглядати та розвивати парки навіть у воєнний період – надзвичайно важливо, оскільки вони мають певний терапевтичний ефект як для львів’ян, так і для тих людей, які пережили жахи війни і знайшли тут тимчасовий притулок.

Коментарі

Олег Довганик

Share
Published by
Олег Довганик

Recent Posts

Будинок вчених повернули громаді Львова

Прокурори через суд

11 години тому

Критична ситуація може бути не на фронті, а в тилу

Наприкінці травня це стане найважчою точкою в історії незалежної України

11 години тому

В Україні 15 тисяч військових не хочуть воювати

Отримали дисциплінарне покарання

11 години тому

Російські пропагандисти поширюють фейк про затримання Залужного

Фейк є частиною російської стратегії зі штучного створення конфлікту між армією та політичним керівництвом України

12 години тому