На цей час підготовлене клопотання про відсторонення керівництва АРМА від займаних посад
Державне бюро розслідувань спрямовує свою діяльність на запобігання, виявлення та розкриття злочинів, які вчиняють найвищі посадовці, судді, працівники правоохоронних органів.
Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу ДБР.
Системна робота Бюро у взаємодії з іншими правоохоронними органами не лише дозволяє притягнути їх до відповідальності, а й повернути до державного бюджету мільйони, які нечісті на руку посадовці намагаються привласнити, зловживаючи службовим становищем.
Так, у співпраці зі спецпідрозділом по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України викрито факт зловживань керівництвом Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).
Слідчі Державного бюро розслідувань повідомили про підозру у привласненні понад 400 тис. доларів США керівництву АРМА та двом адвокатам.
Встановлено, що протягом серпня-грудня 2020 року тимчасово виконуючий обов’язки Голови АРМА, його заступник, начальник управління цієї установи у змові з адвокатами та фізичною особою заволоділи коштами, які були передані в управлінні АРМА.
Вказані особи на підставі підроблених судових рішень безпідставно перераховували кошти на банківський рахунок фізичної особи, яка не мала до грошей жодного стосунку. Потім ці гроші розподілялись між учасниками групи.
Шістьом особам повідомлено про підозру у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненому за попередньою змовою, в особливо великому розмірі (ч. 5 ст. 191 КК України).
Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.
Підготовлені клопотання про обрання підозрюваним запобіжних заходів. Слідство триває.
На цей час підготовлене клопотання про відсторонення керівництва АРМА від займаних посад.
ДБР також перевіряє причетність вказаних осіб до кримінального правопорушення, пов’язаного з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом.
Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генпрокурора, оперативний супровід – СБУ.