Фонд Притули відзвітував перед львів’янами за 21 місяць роботи за час повномасштабної війни

Галерея 30 Листопада, 2023 405

українці та закордонні благодійники задонатили у Благодійний фонд Сергія Притули понад 6 мільярдів 18 млн грн

Засновник одного з найбільших благодійних фондів допомоги українському війську  та цивільним, які постраждали від війни, Сергій Притула у приміщенні ЛНУ ім Івана Франка представив публічний звіт роботи.

Про це пише Четверта студія з посиланням на фонд Притули.

Від перших днів повномасштабного вторгнення українці та закордонні благодійники задонатили у Благодійний фонд Сергія Притули понад 6 мільярдів 18 млн грн.

Середня сума донату від фізичних осіб  – 359 грн, а найбільший разовий донат – 1 млн доларів США. Притула проінформував львів’ян про результати роботи свого фонду в цифрах, а також презентував чотири напрямки діяльності, на які зараз спрямовані зусилля волонтерів та всієї команди.

З лютого 2022 року закуплено та передано на фронт 7 284 дрони, 193 шт бортів, 243 шт БПЛА-камікадзе, 3 409 FPV– дронів, 1 427 транспортних засобів, з яких 35 броньовані колісні машини Land Rover Snatch, 111 броньованих гусеничних броньовиків, 60 надувних човнів, 5 катерів Galaxy Trindent 8.

Окрім мілітарного вектора фонд займається гуманітарними проектами, розвиває обласні Центри готовності цивільних, налагодив партнерство з військовою школою «Боривітер».

Гуманітарний напрямок – це швидке кризове реагування на проблеми:  закупівля генераторів, медичного обладнання, старлінків для відновлення зв’язку у громадах. На деокупованих територіях необхідно швидко відновлювати доступ до медицини, для цього  формують мобільні медичні бригади. У закладах освіти облаштовують укриття, для родин встановлюють модульні будинки NEST.

Ідея створення Центру готовності цивільних виникла, щоб  цивільне населення пройшло базову військову підготовку. У 80 осередках 17 областей країни інструктаж для цивільних громадян проводять інструктори з військовим досвідом. Програма навчань поєднує понад 35 тем. Від психологічної підготовки, вивчення основ тактичної медицини, стрілецької справи до основ сучасної розвідки на основі відкритих даних за методикою ОSINT. Участь у тренінгах взяли понад 32 тис. цивільних громадян.

Професійна підготовка військовослужбовців проводиться на базі військової школи «Боривітер». Випускниками школи з серпня 2022 року стали понад 18 тис. осіб.

Сергій Притула наголосив, що важливим є кожен донат, а особливо допомагає бізнес. Середній розмір внеску від підприємців становить 88 тис. 771 грн. За час роботи команди фонду опрацьовано сотні партнерств.

Підсумовуючи мегазбори фонду Сергій Притула назвав  наймасштабніші проекти, які вдалося реалізувати. Це «Народні байрактари», Супутник, «На помсту», «Народні спартани», «Можем павтаріть», «Виявляємо-знищуємо» та «Дістанемо ворога всюди».

«Всі мегазбори – це всього лише 24, 68% від надходжень, – наголосив Сергій Притула. – Щоденно обробляємо сотні заявок від військових та цивільних. Наразі вдалося виконати лише 44% від загальної кількості отриманих заявок. Тому продовжуємо працювати, зустрічаємося представниками інших країн,  міжнародних організацій. Залучаємо кошти, а разом з тим розповідаємо світу про силу українського громадянського суспільства і феномен нашого волонтерського руху.

Ми непереможні, коли об’єднані».

Коментарі

Позначки: