Академічний оркестр Львівської філармонії провів турне

Галерея 16 Жовтня, 2024 43

У репертуарі концертів — увертюра «Сорока-злодійка» Джоаккіно Россіні, Камерна симфонія для флейти та струнних Євгена Станковича

Норвіч, Лондон, Бірмінгем, Гілфорд, Бредфорд — з 6 по 11 жовтня один з найстаріших українських оркестрів, що лише за останні два роки з тріумфом виступав в Карнегі-Голі та Берлінській філармонії, знову рушив на гастролі. Цього разу, вперше у своїй історії колектив виступив у Британії.

Про це пише Четверта студія з посиланням на Львівську обласну філармонію.

6 подій з музикою європейських романтиків Россіні, Елґара, Бетховена, Дворжака та українського сучасника Станковича пройшли з успіхом. Про це свідчили перші рев’ю в закордонних медіа: 

«Щодо обдарувань солістів, то флейтист Михайло Сосновський зійшов зі свого “посту” директора оркестру, щоб приєднатися до струнних у строкатому виконанні Камерної симфонії Євгена Станковича № 3. Голос Станковича у цьому творі говорить про глибоку прихильність до народних традицій свого коріння. У творі Йоганнеса Брамса Оксана Гретчин (скрипка) та Їржі Барта (віолончель) були на висоті, виявляючи свою творчу індивідуальність за допомогою непохитної техніки, сміливих жестів і яскравих фраз» (Backtrack). 

У Бірмінгемі музиканти мали особливий виступ — не лише тим, що виконували світову класику в одному з кращих симфонічних залів Англії для тисячної публіки, а і невеликою співпрацею. На завершення концерту до оркестру на сцені приєдналися українські юні музиканти, які тут у Бірмінгемі створили колектив та виконують українську музику. Спільно з дітьми виконали твір «Гей, соколи». 

Турне пройшло під орудою диригента Теодора Кухара. Солювали Михайло Сосновський (флейта), Іржі Барта (віолончель, Чехія) та Оксана Гретчин (скрипка).

У репертуарі концертів — увертюра «Сорока-злодійка» Джоаккіно Россіні, Камерна симфонія для флейти та струнних Євгена Станковича, Симфонія № 4 Яна Сібеліуса, Концерт для віолончелі з оркестром Едварда Елгара, Концерт для віолончелі та скрипки з оркестром Йоганнеса Брамса, Симфонія № 2 Людвіга ван Бетховена, “Слов’янські танці” Антоніна Дворжака. 

“Це дуже важливий момент і для історії оркестру, і для британської публіки. Оркестр часто виступає у Європі, гастролював у Сполучених Штатах Америки, Китаї та це перший раз у Англії і мати таку можливість виступати в найбільших, найпрестижніших залах тут – це надзвичайно важливо не лише для колективу, але і для України та української культури”, – розповів головний диригент оркестру “Українській правді”.

Коментарі

Позначки: