Аграрії Львівщини розпочали весняно-польові роботи, зокрема проводять підживлення озимих культур та сіють ранні ярі культури. Про це інформують у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА.
Станом на 18 березня підживили озимих зернових культур на площі 157,9 тис га, що становить 82,2 % до посівної площі, ріпаку озимого на площі 60,4 тис га, що становить 97,4 % до посівної площі.
За всіма категоріями господарств посіяли ярих ранніх зернових культур на площі 11 тис га, що становить 15 % до прогнозу.
«В останні роки Львівщина впевнено тримає першість у рейтингу областей за середнім показником врожайності ранніх зернових та зернобобових культур. Сучасні сорти та гібриди володіють високим потенціалом продуктивності, реалізація якого в значній мірі залежить не тільки від умов вирощування. Генетичний потенціал сортів та гібридів культур, які вирощуються в регіоні дозволяє отримувати значно вищі врожаї якісної та екологічно безпечної продукції. Збільшення її виробництва можливе при вмілому застосуванні нових технологій вирощування та раціональному використанні зональних природно-кліматичних умов регіону»,- зазначила т. в. о директора департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Людмила Гончаренко.
Додамо, що для допомоги аграріям Інститут сільського господарства Карпатського регіону НААН України спільно з департаментом агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації розробив «Рекомендації з догляду за озимими колосовими та сівба ярих зернових в господарствах Львівської області під урожай 2019 року».
«Це дасть можливість донести до аграріїв особливості технологічних прийомів вирощування озимих і ярих зернових, зернобобових, круп’яних культур та коригування окремих елементів технологічного процесу їх вирощування»,- додала Людмила Гончаренко.
Коментарі
Позначки: аграрії, Гончаренко