Сьогодні, 7 грудня, Львівщина вшановує пам’ять отця Михайла Вербицького. Зокрема представники влади та громадськість поклали квіти до пам’ятника отця Михайлу Вербицькому та виконали Державний гімн України.
Опісля відбулось громадське віче.
«Я впевнений, що люди, які прийшли сьогодні вшанувати пам’ять отця Михайла Вербицького, достеменно знають хто є автором Національного, а тепер Державного гімну України. Також я хочу подякувати присутнім тут дітям, адже переконаний, що ви сьогодні разом із дорослими людьми, які давно зробили вибір у житті, пройшли через відновлення української державності, Помаранчеву Революцію, Революцію Гідності, а тепер захищають Україну кожен на своєму місці від Російської агресії, сьогодні наберетесь сили, натхнення, мужності і цей день для кожного з вас стане великими святом. Хай на цій дорозі вас завжди супроводжує добра доля і дорогі дітки завжди пам’ятайте, що за нашу землю, державу, віру, та мову завжди треба боротися і тоді ми обов’язково переможемо. Слава Україні!»,- зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка.
«Наші урочистості, які розпочались тут сьогодні, біля пам’ятника отцю Михайлу Вербицькому будуть завтра продовжені на місці його вічного спочинку, адже отець Михайло Вербицький не тільки творець величної мелодії нашого Національного Державного гімну, це галицький видатний композитор, який так би мовити взяв на себе ту нішу творення поважної музики в середині 19 століття, між Бортнянським і Лисенком, який продовжив українську музичну школу. Завтра біля могили отця Михайла Вербицького у селі Млини на березі річки Шкло будуть продовжені ці урочистості і ми вклонимось тлінному праху і вічній пам’яті отця Михайла Вербицького»,- зазначив голова Об’єднання товариств депортованих українців «Закерзоння» Володимир Середа.
На завершення усі присутні виконали церковний гімн «Боже Великий Єдиний».
Довідково: Михайло Вербицький – український композитор, хоровий диригент, священик УГКЦ, громадський діяч, автор музики Державного гімну України «Ще не вмерла Україна». Народився 4 березня 1815 року в с. Явірник Руський, неподалік Перемишля (зараз – Польща), у сім’ї священика.
Перше виконання твору «Ще не вмерла Україна» як Гімну відбулося 10 березня 1865 року у Перемишлі, як завершальний номер концерту, присвячений Тарасові Шевченку.
В останні роки життя композитор займався педагогічною діяльністю, писав статті, творив музику.
Згодом, у 1856 році, він став парохом церкви у селі Млини неподалік Перемишля, де проживав до смерті 7 грудня 1870 року, помер у віці 55 років.
27 грудня 2015 року, у Львові у рік 200-річчя від дня народження відкрили та освятили пам’ятник о. Михайлові Вербицькому. Монумент встановили на розі вулиць Бандери – Чупринки – Вербицького з ініціативи Товариства «Надсяння». Авторами пам’ятника є Володимир і Андрій Сухорські.
Коментарі
Позначки: культура, Львівщина, Михайло Вербицький