Фото
В Історико-краєзнавчому музеї міста Борислава відбувся вечір пам’яті Ірини Фаріон. Особливою гостею зустрічі була донька Ірини Дмитрівни — Софія Особа.
Про це пише Четверта студія з посиланням на Бориславську міську раду.
“Війна триватиме до кожного останнього московського слова та руїни в головах населення України”. Цими словами видатної українки Ірини Фаріон розпочався пам’ятний захід.
Ірина Дмитрівна усе своє життя присвятила боротьбі проти змосковщення українського народу, вчила цінувати та поважати нашу мову і культуру. Вона була докторкою філологічних наук, професоркою, інтелектуальною діячкою українського освітнього, культурного та політико-націоналістичного руху. Її багаторічна праця зробила вагомий внесок у збереження української державності.
Під час заходу згадували досягнення мовознавиці, говорили про її багаторічну працю та вагомий внесок у збереження української державності. Також співали українські пісні, які були ліричним доповненням вечору пам’яті. Бориславські ділилися своїми спогадами про пані Ірину. Зокрема, секретар міської ради Юрій Химин, розповів історію зустрічі з видатною українкою.
“Століттями українську мову намагався знищити наш ворог — московія, і вже сотні років їй цього не вдається. Саме завдяки таким українцям як Ірина Фаріон, тим, хто надихали, були охоронцями цієї мови та оберігали її. Познайомились ми з Іриною Дмитрівною 15 років тому, коли вона приїхала в Борислав з презентацією своєї книги. Перше, що я відчув і запам’ятав на все життя, це її унікальну енергетику та запал. Вона тоді загадала цитату вираз про те, що є два стани буття — гниття і горіння. Ірина Дмитрівна — горіла, і вогонь, який вона запалила, буде горіти в серцях українців ще багато-багато років”, – сказав Юрій Мирославович.
Софія Особа поділилася своїми спогадами про матір та зачитала її поезію. Пані Софія також звернулася до присутніх зі словами вдячності.
“Хочу подякувати за ваші теплі та щирі слова про мою маму. Я впевнена, що вона зараз дивиться на нас з небес і пишається тим, що ми сповідуємо ідею нації, ту ідею, якою жила вона”, – сказала п. Софія.
Коментарі
Позначки: Ірина Фаріон, Борислав, софія особа