Пільги та компенсації зможуть отримати не тільки підприємства громадських організацій осіб з інвалідністю, а й будь-які компанії, які працевлаштовують визначену кількість таких осіб
15 січня 2025 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення права осіб з інвалідністю на працю» (законопроект за реєстр. №5344-д)
Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу ЛОВА.
Беручи до уваги досвід країн Європейського Союзу, ухвалений Закон має значний потенціал для збільшення кількості робочих місць для осіб з інвалідністю. Це стане можливим завдяки розширенню переліку доступних вакансій, зокрема в органах державної влади та місцевого самоврядування.
Передбачено, що люди з інвалідністю зможуть працювати на будь-якій роботі, якщо вона не протипоказана за станом здоров’я. Закон встановлює однакові правила працевлаштування як для приватного, так і для державного секторів економіки, забезпечуючи рівний доступ до трудових можливостей. Також передбачено надання соціального супроводу на робочому місці, що включає допомогу у взаємодії з роботодавцем і колективом. Працівники з інвалідністю можуть залучати персональних асистентів та перекладачів жестової мови. Закон акцентує увагу на професійній адаптації, яка передбачає залучення приватних агенцій для сприяння працевлаштуванню, фінансуванню навчання та перепідготовки осіб з інвалідністю.
Закон також стимулює розвиток соціального підприємництва. Пільги та компенсації зможуть отримати не тільки підприємства громадських організацій осіб з інвалідністю, а й будь-які компанії, які працевлаштовують визначену кількість таких осіб.
Закон наближає умови працевлаштування до європейського рівня, де понад 50% людей з інвалідністю мають роботу. В Україні цей показник наразі становить лише близько 16%.
“Вагомий крок до побудови інклюзивного суспільства, де кожна людина, незалежно від стану здоров’я, має можливість реалізувати свій потенціал. Ми маємо забезпечити доступність робочих місць, професійну адаптацію та підтримку на всіх етапах – від навчання до інтеграції в колектив. Це не тільки право кожної людини, а й наша спільна відповідальність як суспільства”. – підсумував керівник апарату Львівської ОДА Тарас Грень.
Коментарі
Позначки: військові, Львівська обласна військова адміністрація, Тарас Грень