Максим Козицький підбив підсумки 2024 року

Новини 31 Грудня, 2024 59

Фото: ФБ/Максим Козицький

Офіційно

Очільник області зупинився на головних пунктах, які стосуються воїнів, ВПО, людей з вразливих категорій та молоді.

Сьогодні, 31 грудня, очільник Львівської області Максим Козицький поділився ключовими підсумками з життя Львівщини за 2024 рік. Він наголосив, що кожен показник – це результат роботи великої кількості людей на рівні громад, районів, області та держави.

Підсилення воїнів, житло для них, реабілітація, зустрічі з рідними оборонців, співпраця з ветеранськими просторами

«Жити на Львівщині – не привілей, а велика відповідальність. Насамперед перед тими, хто зараз на передовій. Усвідомлюючи це, цьогоріч ми спрямували понад 1 мільярд гривень на потреби, пов’язані з війною. Від Львівської ОВА підсилили 90 військових формувань. Надали матеріально-технічну підтримку. Закупили близько 5300 FPV-дронів та дронів-камікадзе, 1160 розвідувальних квадрокоптерів та БПЛА, більше ніж 200 засобів РЕБ різних типів, понад 30 одиниць автомобільної, інженерної і спеціальної техніки», – зазначив очільник області.

Як підкреслив Максим Козицький, для воїнів та їхніх родин Львівщина не лише тил, а й дім.

«517 мільйонів гривень скерували з держбюджету на придбання квартир для оборонців і їхніх сімей. Зробили це у межах Плану внутрішньої стійкості України, який ініціював Президент Володимир Зеленський. Крім того, ми зменшили відсоткову ставку до 0 для 400 наших ветеранів та воїнів за кредитами в межах державної програми єОселя. Це найвищий показник у країні», – зауважив начальник Львівської ОВА.

За його словами, наша область залишається однією з ключових у державі, де допомагають українським воїнам повернути втрачені можливості.

«За рік понад 8 тисяч захисників і захисниць пройшли реабілітацію на Львівщині. Ще 160 скористалися унікальною обласною Програмою реабілітації та абілітації, яка вже довела свою ефективність. У 2025-му цю програму розширимо, щоб охопити більше оборонців», – уточнив очільник області.

В області продовжують регулярні зустрічі з родинами військовополонених, зниклих безвісти й загиблих.

Створили спільноту голів просторів і громадських організацій ветеранів нашої області.

«Уже активно співпрацюємо з двадцятьма п’ятьма ветеранськими просторами. Наступний крок – охопити ще 44 організації», – прокоментував начальник Львівської ОВА.

Фінансові успіхи області

За даними Міністерства фінансів України, індекс податкоспроможності Львівської області (надходження на одного мешканця області до середнього по Україні) в 2024 році найвищий (1,3) за усі роки.

«За 10 днів до завершення бюджетного року нам вдалося досягнути виконання річних завдань з надходження податків і платежів до загального фонду бюджету області, зокрема й обласного бюджету. За рік очікуємо перевиконання на 3 відсотки по області (понад 1 млрд грн) та на 5 відсотків – обласного бюджету (240 млн грн). За два місяці до завершення року виконали план надходжень до спеціального фонду бюджету області», – резюмував він.

До слова, як зауважив Максим Козицький, вперше за останні роки на Львівщині своєчасно затвердили (до 25 грудня) усі місцеві бюджети області, що дасть змогу вже на початку року розпочати фінансування першочергових видатків.

Завершений довгобуд у Либохорі, кухні й харчоблоки у школах, призери й переможці міжнародних олімпіад

Окрему увагу у своїх підсумках Максим Козицький присвятив дітям та молоді.

«Діти – наше майбутнє. Неважливо – живуть вони в обласному центрі чи у маленькому селі, діти мають здобувати якісну освіту у гідних умовах, бо це ключове, від чого залежить, хто успадкує державу, за яку зараз бʼються наші воїни.

З думкою про це, цього року нам вдалося завершити один з найбільших довгобудів у Львівській області – школу у селі Либохора, зведення якої почали задовго до нас, ще 16 років тому. У дитсадках різних громад додатково створили понад 300 місць і буде ще!

Повністю поділяємо позицію Першої Леді України Олени Зеленської, що учні мають харчуватися збалансовано та смачно, тому лише за цей рік облаштували у школах Львівщини 4 опорних і 7 базових кухонь. Створили 12 харчоблоків», – поділився Максим Козицький.

Він також наголосив, що рік, який минає, показав: школярі Львівської області знову в числі найкращих за підсумками НМТ. Серед них є переможці й призери міжнародних олімпіад.

Допомога людям у складних життєвих обставинах, розвиток центрів підтриманого проживання, навчання для священнослужителів

«Всім, хто опинився у складних життєвих обставинах, разом з партнерами надаємо допомогу Координаційних центрах підтримки цивільного населення. Оперативно, якісно, безоплатно. Цьогоріч це майже 67 тисяч послуг: фінансова, юридична та психологічна допомога.

Також розвиваємо мережу центрів підтриманого проживання. Адже в таких центрах люди з інвалідністю та старшого віку, які потребують супроводу, живуть активним, щасливим і максимально самостійним життям», – додав очільник області.

За словами Максима Козицького, за рік в області ще понад 300 представників духовенства пройшли спеціальні навчання і тепер супроводжуватимуть сім’ї, члени яких є в полоні, безвісти зникли або загинули.

Електронний квиток у громадському транспорті області, наближення до людей адміністративних послуг, успіхи у галузі АПК, екологічні зрушення

У 2024-му Львівська область продовжила запроваджувати у громадському транспорті електроний квиток, при цьому без залучення бюджетних коштів.

«З 1 вересня 2024 року усі пасажири, які у громадському транспорті оплачують проїзд готівкою, мають право вимагати у водія автобуса квиток, видрукуваний за допомогою валідатора. Це про права пасажирів, прозорий обіг коштів та якісне надання послуг. За рік кількість охочих розраховуватися карткою за проїзд зросла, рухаємося у правильному напрямі, але в 2025 році ще більше зосередимося на інформуванні людей про переваги саме такої оплати», – додав голова.

Крім того, на Львівщині продовжують послідовно робити державні послуги ближчими до людей.

«У 2024-му Львівщина повністю сформувала мережу ЦНАПів. Тепер 2,5 мільйони жителів області, та всі, хто знайшов тимчасовий дім у нас, можуть зручно отримувати послуги у своїх громадах».

Львівщина у трійці лідерів в Україні за наповненням та впровадженням Єдиного державного реєстру адрес: громади області верифікували найбільшу кількість вулиць в Україні – понад 16 тисяч назв, а Жидачівська громада – першою в Україні завершила верифікацію і вулиць, і адрес.

«Впровадження реєстру допоможе вирішити проблеми з реєстрацією права власності, помилками при нарахуванні субсидій, складнощами з наданням соціальних послуг, знизить ризики шахрайства з правом власності, дозволить зручніше надавати адміністративні послуги», – пояснив Максим Козицький.

Наша область залишається в лідерах за закладанням нових інтенсивних садів та ягідників за програмою єРобота.

«В межах грантової програми «Свій Сад» Львівщина займає третє місце в Україні за площами закладання нових багаторічних насаджень і шосте – за обсягами грантової підтримки», – уточнив Максим Козицький.

Не оминув очільник області і важливі екологічні питання.

«Цьогоріч запрацювали каналізаційно-очисні споруди в Міженці Добромильської громади, у Давидові та Глинянах. Триває будівництво очисних споруд для Центру національно-патріотичного виховання імені Кирила Осьмака у Сприні Самбірського району та розбудова очисних споруд Пустомитівської громади. За рік вдалося прокласти каналізаційних мереж протяжністю 3911 метрів.

Також дуже важливо відмітити, що ми залучили понад 5 млн євро грантових коштів на реалізацію 5 проєктів з реконструкції/будівництва очисних споруд та каналізаційних мереж у межах Програми Interreg NEXT «Польща Україна 2021-2027». Будемо реалізовувати ці проєкти у 2025-2026 роках», – зазначив начальник Львівської ОВА.

Деколонізація вулиць і площ, очищення від московського патріархату, збереження культурної спадщини

У поточному році Львівська область часто займала лідерські позиції у принципово важливих для сучасного державотворення питаннях.

«Ми стали першими, хто повністю позбувся маркерів радянської імперії у назвах вулиць і площ – цього року в області перейменували 250 топонімів.

Ми також перша область в Україні, де більше нема жодної зареєстрованої релігійної громади московського патріархату. З 66 релігійних громад, які були на Львівщині на початку агресії росії проти України у 2014 році,
39 громад приєднались до Православної Церкви України, а ще 27 припинили свою діяльність з власної ініціативи», – уточнив Максим Козицький.

Не менш важливий напрям – збереження нематеріальної культурної спадщини нашої області.

«У 2024 році 4 елементи зі Львівщини включили до Національного переліку Нематеріальної культурної спадщини: «Городоцький шов» – техніка вишивання; виконавське мистецтво – «Дзвонарство»; Виконавське мистецтво створення Бойківської писанки; Традиційна страва Жидачівщини Стрийського району «Засипана капуста». Це наша історія, наша пам’ять, те, що допомагає нам тримати зв’язок поколінь і твердо стояти на своїй землі, коли творимо нову історію нашої держави», – зауважив він.

Попри всі виклики повномасштабної війни, у 2024 році у Львівській області продовжили реставраційні роботи на чотирьох об’єктах культурної спадщини – пам’ятках національного значення, які раніше перебували в аварійному стані: церкві Успіння Пресвятої Богородиці (17 ст., с. Кліцько), церкві Богоявлення Господнього (17 ст., с. Кугаїв), дзвіниці церкви Воздвиження Чесного Хреста (17 ст., Дрогобич), церкві святого Архистратига Михаїла (унікальні розписи, які датуються 19 ст., с. Ісаї).

«Ці об’єкти є унікальними пам’ятками не лише автентичної української архітектури, але й нашої історії, ідентичності, духовності впродовж століть. Їхнє відновлення та збереження утверджує нашу самоідентифікацію, об’єднує людей навколо звичаїв, плекає патріотизм, гордості за рідний край, його історію та традиції. Зрештою, йдеться про збереження не лише української культури, але й європейської, світової», – підкреслив Максим Козицький.

Культурна дипломатія також виявилася плідною. За рік Львівщина представила за кордоном 300 мистецьких проєктів, які ознайомлюють іноземців з українськими традиціями, національним духовним надбанням та сучасним мистецтвом. Йдеться про вистави, концертні програми, виставкові проєкти.

Ветеранський спорт, активне дозвілля для оборонців та їхніх рідних, розвиток молодіжних просторів

Крім того, в області продовжують розвивати адаптивний спорт та активне дозвілля для воїнів і ветеранів. За рік понад 500 оборонців з інвалідністю взяли участь в обласному проєкті «Ліга Нескорених». А це – 122 події і 21 вид спорту. У межах проєкту «Терапія мандрами» організували 32 безкоштовні туристичні поїздки для захисників та їхніх рідних – разом це більше тисячі людей. Розвиток ветеранського спорту і відповідної інфраструктури – серед ключових пріоритетів на наступний рік.

«Наша молодь повинна мати простори для креативу, дискусій та активно долучатися життя у громадах. Саме тому Львівська область розбудовує мережу молодіжних центрів. Ми лідируємо в державі і у цьому процесі. Комунальних у нас уже 29, а загалом всіх – 49! Також у 2024-му відкрив двері Львівський обласний Пластовий центр. Разом з партнерами ставимо собі за мету, щоб молодіжний центр був у кожній зі 73 громад області», – підкреслив очільник області.

Він також наголосив, що повномасштабна війна принесла дуже багато горя в українські сімʼї, але й чітке розуміння, що найцінніше та за що ми готові битися до останнього.

«Наш обовʼязок – залишатися надійною опорою для українських захисників, дітей, молоді, вимушених переселенців, і всіх людей, які потребують допомоги. Наш обовʼязок – бути опорою одне для одного. Україна – є. Українці – є. Вічна слава тим, хто віддав життя за це. Дякуємо нашим захисникам, які зараз на передовій, усім, хто працює заради перемоги, і всім, хто стоїть пліч-о-пліч з нами у найважчі часи. Ми разом. Ми вистоїмо. Ми здобудемо справедливий мир для нашої держави», – підсумував начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Більше про результати роботи Львівської ОДА за 2024 рік у розрізі різних напрямів можна прочитати у соцмережах структурних підрозділів.

Коментарі

Позначки: ,