Рідні загиблих захисників мають право на пенсію у зв’язку із втратою годувальника

Новини 30 Грудня, 2024 41

Офіційно

Право на отримання пенсії у зв’язку із втратою годувальника мають непрацездатні члени сімей загиблих, померлих військовослужбовців, які були на їх повному утриманні або одержували від них допомогу, яка була для них постійним і основним джерелом засобів до існування.

Про це пише Четверта студія з посиланням на Український ветеранський фонд.

Який розмір пенсії у зв’язку із втратою годувальника — пояснюють юристи Українського ветеранського фонду.

Розміри пенсії у разі втрати годувальника:

  • членам сімей загиблих військовослужбовців — у розмірі 70 % грошового забезпечення (заробітної плати) загиблого (померлого) годувальника на кожного непрацездатного члена сім’ї; якщо право на пенсію мають два і більше непрацездатних членів сім’ї (крім батьків, дружини (чоловіка) — у розмірі 50 % грошового забезпечення (заробітної плати) загиблого (померлого) годувальника на кожного непрацездатного члена сім’ї. У таких самих розмірах, незалежно від причини смерті годувальника, обчислюються пенсії членам сімей померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни та членам сімей, до складу яких входять діти, які втратили обох батьків;

  • сім’ям військовослужбовців, які померли внаслідок каліцтва, одержаного в результаті нещасного випадку, не пов’язаного з виконанням обов’язків військової служби (службових обов’язків), або внаслідок захворювання, пов’язаного з проходженням служби, — 30 % заробітку годувальника на кожного непрацездатного члена сім’ї.

Водночас зауважимо, що мінімальний розмір пенсій в разі втрати годувальника не може бути меншим ніж два визначені законом розміри прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Пенсія в разі втрати годувальника встановлюється на весь період, протягом якого член сім’ї померлого вважається непрацездатним, а членам сім’ї, які досягли пенсійного віку, — довічно.

Детально про виплати та пільги, на які мають право члени сімей загиблих захисників та захисниць, ви можете дізнатися під час нашого наступного вебінару, який відбудеться 8 січня о 16:00. Для реєстрації — заповніть форму. Посилання для приєднання учасники отримають на вказану під час реєстрації електронну адресу.

Коментарі

Позначки: ,