Андрій Годик зустрівся із представниками бізнес-асоціацій та кластерів Львівщини

Новини 23 Грудня, 2024 19

Андрій Годик

У межах платформи «Діалог влади та бізнесу»

Присутні обговорили оновлення критеріїв критично важливих підприємств, співпрацю з освітніми установами стимулювання експорту та інші питання.

Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу ЛОВА.

У Львові відбулась чергова зустріч у межах платформи «Діалог влади та бізнесу», ініційованої Президентом України Володимиром Зеленським. Учасниками заходу стали представники бізнес-асоціацій, кластерів Львівщини, народні депутати України, правоохоронці, податківці та експерти інших дотичних структур. Засідання очолив перший заступник голови Львівської ОВА Андрій Годик.

«Платформа «Діалог влади та бізнесу» – це ефективний інструмент для об’єднання зусиль бізнесу та влади. Сьогодні ми обговорюємо виклики, які потребують вирішення як на рівні Львівщини, так і за участі центральних органів виконавчої влади та суб’єктів законодавчої ініціативи. Важливо, що серед нас присутні представники Верховної Ради України, тож ми маємо можливість формувати законодавчі ініціативи та подавати їх на розгляд невідкладно», – зазначив Андрій Годик.

Під час зустрічі учасники обговорили актуальні виклики підприємницького середовища регіону та шляхи їхнього вирішення.

Перш за все Андрій Годик поінформував присутніх про оновлений механізм визначення підприємств критично важливими, який набрав чинність з 1 грудня поточного року. Він встановлений Критеріями та Порядком, які затверджені Постановою Кабінету Міністрів України №76 від 27 січня 2023 року (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2024 № 1332).

«Ми провели аудит і пройшли складний шлях узгодження внутрішніх підкритеріїв, які отримали схвалення як від Міністерства економіки, так і від Міністерства оборони. Незабаром розпочне роботу комісія, яка розглядатиме питання критичності та ухвалюватиме рішення про надання відповідного статусу підприємствам, установам і організаціям, важливим для Львівщини», – зауважив Андрій Годик.

Окрім цього, серед ключових питань – брак кваліфікованих кадрів, що є однією з найбільших проблем підприємств різних галузей.

Андрій Годик наголосив на важливості залучення до ринку праці учасників бойових дій, людей з інвалідністю внаслідок війни та ветеранів. Це момент соціальної місії, адже ці категорії населення потребують додаткової підтримки та створення умов для інтеграції у професійне середовище.

Окремо порушили питання співпраці з навчально-практичними центрами, які відіграють важливу роль у підготовці фахівців. Представники бізнесу цікавилися можливостями посилення взаємодії між освітніми установами та роботодавцями, що дозволить забезпечити кращу адаптацію випускників до реальних потреб ринку праці.

Також представники бізнесу цікавились, чи є зміни в законодавстві, зокрема в частині регулювання праці жінок.
Під час зустрічі також йшлося проблема блокування податкових накладних. Автоматизована система ризиків блокує накладні на невеликі суми. За словами Руслани Римарської – президентки Ukrainian Food Manufacturers Alliance, це спричиняє фінансові втрати. Адже тоді бізнес має потребу у наймі адвоката для додаткових послуг та витрачає час для оскарження рішення в судовому порядку.

Особливу увагу під час зустрічі приділили питанням, які потребують вирішення не лише на регіональному, а й на державному рівні.

Одним із таких викликів стало підвищення кваліфікації та стимулювання роботи санітарних лікарів, які надають висновки для товарів на експорт. Учасники наголосили на необхідності розробки чіткої карти дій для спрощення та оптимізації цього процесу, що значно покращить умови для експортерів.

Окремим пунктом обговорення стало питання врегулювання критеріїв «виробництво» та «складське приміщення». Учасники наголосили, що нечітке визначення цих понять створює складнощі, зокрема у сфері орендної плати. Такі розбіжності призводять до значного фінансового навантаження на виробників продукції, що особливо актуально в умовах сучасних економічних викликів.

Також розглянули проблеми, пов’язані з реалізацією закону про ринок деревини. Представники бізнесу висловили свої пропозиції та зауваження щодо вдосконалення механізмів регулювання цієї галузі.

Окремо учасники звернулися до питання показників програми «національний кешбек» та обговорили важливість забезпечення актуальної статистики. Як зазначив Андрій Годик, вже на початку нового року будуть представлені проміжні результати ефективності цієї ініціативи, що дозволить оцінити її вплив та вносити необхідні корективи.

Окрім цього, під час наради заступник начальника Головного управління ДПС у Львівській області Ігор Лазорко поінформував присутніх про нові ставки військового збору.

За підсумками зустрічі учасники подякували за організацію платформи «Діалог влади та бізнесу» та наголосили на її важливості. Присутні сторони домовились також про точкову співпрацю, аби обговорити всі нагальні питання. Також учасники наголосили на необхідності продовження діалогу для формування нових ініціатив та оперативного вирішення актуальних питань.

Коментарі

Позначки: ,