На Львівщині мер одного із міст поїхав до Кракова

Галерея 10 Грудня, 2024 11 591

Делегація з Дрогобича перебуває з візитом у Кракові: Тарас Кучма та Александр Мішальські окреслили напрямки подальшої співпраці між містами

Делегація з Дрогобича перебуває з офіційним візитом у Кракові. Вчора, 9 грудня, міський голова Дрогобича Тарас Кучма зустрівся з президентом Кракова Александром Мішальскі. Під час візиту краківським партнерам презентували особливості Дрогобича, його потенціал та зацікавленість сторін у подальшій тісній співпраці, обміні досвідом та реалізації спільних проєктів.

Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу Дрогобицької міської ради.

У складі делегації з Дрогобича до Кракова також прибули директор КУ «Інститут міста Дрогобича» Володимир Кондзьолка та директор КП «Дрогобичводоканал» Роман Шагала.

Дрогобичани прибули до Кракова з метою участі в «Shelter Academy 2024» – конференції європейських водопостачальних компаній, організованій UN-Habitat, «Arcadis» та Водоканалом міста Кракова.

До прийому офіційної делегації з Дрогобича долучився директор Краківського водоканалу Пйьотр Зєнтара, який свого часу став ініціатором налагодження співпраці між водоканалами Кракова і Дрогобича.

В подяку за вагомий вклад у розвиток двосторонніх відносин між Краківським та Дрогобицьким водоканалами та містами загалом, а також за неодноразову гуманітарну підтримку українців у час повномасштабної війни Пйьотр Зєнтара був удостоєний звання Почесного громадянина міста Дрогобич. Президент «Краківського водоканалу» став першим в історії іноземцем, який удостоївся такої відзнаки.

Дрогобич неодноразово отримував та продовжує отримувати гуманітарну допомогу від польських партнерів та має надійну підтримку на міжнародній геополітичній арені в особі польських друзів.

В ході візиту відбулась перша офіційна зустріч мерів – міського голови Дрогобича Тараса Кучми та президента Кракова Александра Мішальські, під час якої очільник Дрогобицької громади презентував партнерам Дрогобич, його історичну, культурну та промислову особливості, розповів про напрямки розвитку громади та важливість збереження древніх традицій солеваріння, а також про виклики сьогодення – повномасштабну війну, прийом ВПО та підтримку воїнів.

Важливим є те, що саме з Дрогобиччини походили найвидатніші правителі Кракова, такі як Юліуш Лев, Миколай Зиблікевич та Юзеф Дітль. У Дрогобичі також жив і помер польський письменник і художник Бруно Шульц. Спадщину автора «Цинамонових крамниць» дбайливо бережуть у Дрогобичі завдяки мистецькому проєкту «Друга осінь», який щороку організовують в місті. Під час зустрічі сторони обговорили можливість подальшого проведення цього важливого заходу, який збирає експертів з усього світу, під патронатом президента Кракова.

Також важливим елементом культурного обміну між Краковом і Дрогобичем є концерти українського Заслуженого Прикарпатського ансамблю пісні і танцю України «Верховина».

Проте контакти між містами були започатковані і досі найбільш ефективно розвиваються – завдяки співпраці муніципальних водопровідних компаній Водоканалу міста Кракова та КП «Дрогобичводоканал».

Можливість переймання досвіду Краківського водоканалу у сфері впровадження інноваційних рішень, управління критичною інфраструктурою чи отримання європейських коштів є цінною для Дрогобича. Як і інші успішні практики Кракова, такі як система управління якістю роботи «STRADOM», яку Дрогобич хоче запровадити у себе, програми підтримки та розвитку підприємництва та розвитку технічної освіти (яка тепер присутня у Дрогобичі в особі ДоНТУ).

Як наголосили польські колеги – для Кракова Дрогобич цікавий своєю історичною та культурною спадщиною, полікультурністю та відкритістю до інновацій, місто демонструє прозору та відкриту роботу, працює над реалізацією екологічних та енергоефективних проєктів та має успішну практику співпраці з закордонними фондами та міжнародними донорськими організаціями. Відтак співпраця між містами дає переваги, новий досвід та може збагатити обидві сторони.

Візит дрогобичан до Кракова не обійшовся без обміну символічними подарунками. Тарас Кучма вручив президенту Кракова українську вишиванку,  картину з зображенням водяної колонки, яку встановив «Дрогобичводоканал» на площі Ринок, на місці старої криниці і яка сьогодні є експонатом вуличного музею Дрогобича. Польська сторона також презентувала дрогобичанам сувенірні подарунки, на знак дружби та партнерства між містами.

Дрогобичани повернуться додому не з порожніми руками, так як партнери з Кракова вкотре передають гуманітарну допомогу – для підтримки українців в непростий час війни з російським агресором.

Фото – Пйьотр Войнаровські, Краків

Коментарі

Позначки: , ,