Шмигаля просять гарантувати фінансування медичних послуг для дітей

Новини 29 Листопада, 2024 8

За даними НСЗУ, в електронній системі охорони здоров’я налічується близько 4,9 млн осіб, які потребують верифікації

Депутати фракції “Європейська Солідарність” у Львівській міській раді звернулися до Кабінету Міністрів із вимогою забезпечити права дітей на медичне обслуговування, незалежно від наявності ідентифікаційного номера. Відповідне звернення озвучив депутат фракції “Європейська Солідарність” Володимир Ропяк.

Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу Львівської міської ради.

Депутати акцентували увагу на проблемі, яка виникла внаслідок змін до постанови Кабміну №1394, затверджених у жовтні 2024 року. Згідно з новими вимогами, неповнолітні особи, які не мають реєстраційного номера платника податків, не можуть бути верифіковані в системі охорони здоров’я. Відтак Національна служба здоров’я України (НСЗУ) перестане фінансувати медичне обслуговування таких дітей.

За даними НСЗУ, в електронній системі охорони здоров’я налічується близько 4,9 млн осіб, які потребують верифікації. З них 4,6 млн – це діти до 18 років. Однак процес верифікації ускладнений тим, що отримання податкового номера для дітей не є обов’язковим відповідно до Податкового кодексу України.

Хоча уряд продовжив термін верифікації до 1 лютого 2025 року, депутати “Європейської Солідарності” наголошують, що це лише відтерміновує проблему, але не вирішує її. У зверненні до Кабміну вони закликали внести зміни до постанови, щоб вилучити вимогу обов’язкової наявності ідентифікаційного коду для верифікації дітей.

“Забезпечення права дітей на медичне обслуговування без дискримінаційних вимог – це не лише юридична норма, а й наш моральний обов’язок перед майбутнім поколінням!” – наголосив Володимир Ропяк.

Фракція “Європейська Солідарність” закликає уряд оперативно відреагувати на проблему, щоб уникнути зриву фінансування медичних послуг для дітей та забезпечити доступність медичного обслуговування для всіх громадян, незалежно від бюрократичних обмежень.

Коментарі

Позначки: , ,