Керівник апарату Львівської обласної військової адміністрації Тарас Грень розповів про роботу із військовослужбовцями та їх сім’ями
У Львові відбувся марафон психічного здоров‘я. Це один із трьох заходів для різної цільової аудиторії.
Про це з місця події повідомив кореспондент ІВ Четверта студія.
Голова Координаційного центру при ЛОВА, радниця голови ЛОВА Максима Козицького Бордун Галина окреслила план заходу у контексті Комплексної програми психічного здоров‘я та психосоціальної підтримки цивільного населення у Львівській області на 2023-2026 рік.
Виконавчий директор Інституту психічного здоров‘я в УКУ та координатор розвитку послуг у громадах українсько-швейцарського проекту «Психічне здоров‘я для України» MH4U Орест Сувайло представив наочну модель та піраміду людської поведінки у різних стресових ситуаціях.
Він також розповів присутнім про взаємодію різних служб, що створені для допомоги військовим, ВПО та іншим представникам соціальної спільноти.
Після двох промов та презентацій гості марафону мали можливість узяти участь у бліц-опитуванні, що стосувалось психічного здоров‘я та відповідних послуг від громад для дітей та дорослих.
Про вікові наслідки дистресу та його наслідки розповіла психолог та психотерапевт Центру здоров‘я «коло сім‘ї» Христина Гринчишин.
Окрема увага приділена ціннісно-орієнтаційній спрямованості, потребам та складникам, які можуть впливати на якість нашого життя та переживання стресу. Учасники події не лише дізнались про природу стресових переживань, а й навчились застосовувати необхідні техніки саморегуляції та механізми поліпшення психофізичного стану у складних життєвих ситуаціях
Психологічні послуги проєкту МБФ «Регіон Карпат» та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) представила спікерка Валерія Тайз, менеджерка з психосоціальної підтримки.
Вона також розповідала про психічне благополуччя і продемонструвала онлайн-платформу «Мапа Турботи». Це платформа для швидкого та ефективного пошуку спеціалістів у царині психологічного здоров‘я, де кожен охочий у Львівській області може підібрати собі фахівця відповідного профілю.
Виступила також і Анастасія Жидкова із Україно-Швейцарський проєкту «Психічне здоров’я для України» (MH4U), координаторка з питань психічного здоров’я та психосоціальної підтримки в умовах надзвичайних подій.
Психологиня детально розповіла про психологічні переживання військових та їхніх родин, про специфіку адаптації у суспільстві після участі у бойових дій. Окремий акцент стосувався сімей, що втратили члена сім‘ї на війні та тих, хто рахується безвісти зниклим.
Про юридичний супровід родин військовослужбовців розповів керівник апарату Львівської обласної військової адміністрації Тарас Грень. Його промова була про найбільш поширені юридичних аспекти, які стосувались військових та їхніх сімей.
Про фізичні активності як вид психологічної допомоги (про гуртки та заходи на літній період) розповіла Світлана Криштанович – доктор педагогічних наук, професор, керівник реабілітаційного ХАБу «ProЖиття» Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, волонтер «Медико-психологічна допомога».
Під кінець марафону відбулась презентація флешмобу «Почуй лікаря», який створений для популяризації психічного здоров‘я.
Це система проєктів, де кожен охочий може безкоштовно взяти участь та поглибити власні знання про психологію та медицину. Проект реалізується за допомогою медичного університету імені Данила Галицького та начальника Львівської обласної військової адміністрації Максима Козицького.
Довідково:
Організатори – громадська організація «Птаха України»
– Координаційний центр підтримки цивільного населення при ЛОВА.
– Львівська обласна державна адміністрація.
Партнери – департамент освіти та науки ЛОВА.
– департамент охорони здоров‘я ЛОВА.
– за підтримки Дитячого фонду ООН ( ЮНІСЕФ ) та фінансування Федерального міністерства економічного співробітництва і розвитку Німеччини ( BMZ ) через державний банк розвитку KFW
Дмитро Колос для ІВ Четверта студія, фото автора
Коментарі
Позначки: Галина Бордун, Львівська ОВА, Максим Козицький, Тарас Грень