На Львівщині проводять курси з ведення поширених психічних розладів

Новини 21 Вересня, 2023 655

Майже 40 тисяч лікарів пройшли навчання з ведення поширених психічних розладів на «первинці» із використанням керівництва mhGAP – курс триває

Понад 46 700 користувачів зареєструвалося станом на початок вересня 2023 року на онлайн-курс «Ведення поширених психічних розладів на первинному рівні медичної допомоги із використанням керівництва mhGAP». І 38 859 з них вже отримали сертифікати про успішне проходження навчання.

Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу МОЗ.

Серед слухачів курсу – переважно лікарі первинної та спеціалізованої медичної допомоги, медсестри та медбрати, керівники медзакладів та інші медичні працівники.

Нагадаємо, онлайн-курс доступний за посиланням на сайті Академії НСЗУ. Навчання є абсолютно безоплатним.

Підготовка лікарів відбувається за програмою mhGAP, яка розроблена ВООЗ і впроваджується за підтримки МОЗ. За словами міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, мета – покрити 75% всіх закладів «первинки», щоби хоча б по декілька спеціалістів медзакладів пройшли курс mhGAP. Масштабування навчання відбувається в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я за ініціативи першої леді Олени Зеленської.

Сімейна лікарка Софія Настишин – одна з тих, хто пройшли очне навчання ще до запуску онлайн-курсу на сайті НСЗУ, і наразі вона є тренеркою, супервізоркою та координаторкою тренінгів mhGAP у Львівській області.

«MhGAP – не тільки про розпізнавання та ведення депресії, суїциду, розладів, повʼязаних з вживанням психоактивних речовин та розладів, повʼязаних зі стресом. mhGAP – це про ставлення до людей і, в першу чергу, до себе, ще багато про навички ефективної комунікації як на роботі, так і поза нею, – ділиться своїм досвідом навчання Софія Настишин. – Сімейний лікар не замінить психотерапевта у веденні розладів психічного здоровʼя, як і психотерапевт – сімейного лікаря. У цьому процесі важливі всі».

Детальніше про онлайн-курс .

Медичні працівники первинної медичної допомоги, які бажають отримати поглиблені знання за програмою mhGAP та відпрацювати навички ведення психічних розладів, можуть пройти очний тренінг від ВООЗ та партнерів. Для цього потрібно заповнити онлайн-форму за посиланням .

За результатами опрацювання заявок буде проведено планування проведення очних тренінгів у різних регіонах України. Щодо можливості взяти участь у тренінгу медичні працівники, які заповнили онлайн-форму, будуть повідомлені додатково.

Довідка: mhGAP (Mental Health Gap Action Programme, програма дій з подолання прогалин у сфері психічного здоровʼя) – глобальна програма ВООЗ, спрямована на підвищення доступу до послуг з охорони психічного здоровʼя шляхом залучення працівників неспеціалізованих закладів охорони здоровʼя, зокрема сімейних лікарів та медичних сестер, до надання допомоги людям із психічними розладами.

Коментарі

Позначки: , ,