У Львові відбувся круглий стіл, організований Укрексімбанком, під час якого розповіли про комплексні рішення для місцевих громад та можливості для фінансування муніципального сектору під час війни та у період відбудови
Сьогодні, 13 жовтня, у Львові провели засідання круголого столу «Міста для людей. Можливості для фінансування муніципального сектору під час війни та у період відбудови».
Про це повідомляє кореспондент ІВ Четверта студія з місця події.
Розбудова і відновлення інфраструктури, для лідерів громад і міських голів, – питання, яке потрібно вирішувати вже сьогодні.
Тому Укрексімбанк, найбільший корпоративно-інвестиційний банк України, реалізувавши низку успішних проєктів з фінансування міст під час війни, запрошує міських голів, лідерів громад, лідерів сільських і селищних рад, керівників комунальних підприємств та представників медіа, долучитися до фахової дискусії про доступні механізми фінансування потреб відновлення та розбудови «міст для людей», обговорити реальні проекти та обмінятися досвідом.
Під час круглого столу детально обговорили такі теми як «Відбудова українських міст: візія і сенси»; «Світова підтримка. Фінансові механізми для розвитку муніципальних та інфраструктурних проектів за участі ЄБРР» ; «Муніципальні облігації як інструмент залучення міжнародного фінансування»; «Можливості для територіальних громад». Досвідом співпраці з міжнародними фінансовими організаціями поділяться представники Дніпра, Львова та Луцька.
Директор Департаменту політики міжбюджетних відносин та місцевих бюджетів Міністерства Фінансів України Олександр Корень розповів про особливості роботи Мінфіну, зокрема у воєнний період.
Директор Департаменту політики міжбюджетних відносин та місцевих бюджетів Міністерства Фінансів України Олександр Корень розповів про особливості роботи Мінфіну, зокрема у воєнний період.
Директор, старший банкір Департаменту сталої інфраструктури ЄБРР Денис Гайовий, член правління Укрексімбанку Михайло Медко, керівник групи «Фінансова інфраструктура» Проєкту USAID «Реформування фінансового сектора» Павло Костромицький, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів, директор департаменту економіки, фінансів та міського бюджету Дніпровської міської ради Володимир Міллер, керівниця групи реалізації проєктів Міжнародних фінансових організацій ЛКП «Львівелектротранс» Ірина Іванишин поділились власними успішними кейсами реалізації проектів та обміну контактами, завдяки яким цуі проекти можна реалізувати якомога успішніше.
Довідка:
150,5 млрд доларів США – сума прямих збитків, завданих інфраструктурі України через повномасштабне вторгнення рф за підрахунками Київської школи економіки станом на 2 серпня 2023-го року.
Після безпекової складової, соціальна інфраструктура, житло, комунальні послуги стануть визначальними факторами, які впливатимуть на рішення 4-7 млн українців, які водночас перебувають за кордоном, повертатися додому, у свої міста.
Разом з цим, згідно з Дослідженням Центру економічного відновлення, якщо половина з українців, які перебувають зараз за кордоном, не повернуться, у перспективі 10 років ВВП України втратить 113 млрд доларів США.
Коментарі
Позначки: Ірина Іванишин, Денис Гайовий, Львів, львівелектротранс, Львівська міська рада, Укрексімбанк