Навіть сьогодна гаряча вода є далеко не скрізь і не завжди. Особливо ця проблема актуальна для дач та заміських будинків, де централізоване гаряче водопостачання не передбачено загалом. Якщо приймати душ та мити посуд ви звикли в теплій воді, а гріти її каструлями — не ваш метод, подумайте про покупку бойлера.
Широкий асортимент моделей накопичувального типу представлений тут: https://eldorado.ua/uk/water-heaters/c1039068/. У магазині Eldorado.ua ви легко знайдете потрібний агрегат, орієнтуючись на:
- об’єм бака;
- тип управління та нагріву;
- потужність;
- вид нагрівального елемента та їхню кількість;
- габарити;
- варіанти встановлення;
- ціновий діапазон.
Зручна система фільтрів дозволяє задати інші показники, але перед покупкою розберіться, який бойлер підійде саме вам.
Що врахувати під час вибору
На ринку побутової техніки пропонується два варіанти: проточний нагрівач і бойлер — водонагрівач накопичувального типу. Останній популярний та затребуваний через зручність підключення: достатньо звичайної розетки. Тоді як проточний варіант часто вимагає міцної електропроводки та напруги 380 В. Для проточних водонагрівачів важливим є постійний тиск, а з цим на дачах зазвичай бувають проблеми.
Під час купівлі електричного бойлера врахуйте параметри:
- Об’єм бака-накопичувача. Для сім’ї з 2–3 осіб достатньо моделі на 50–80 л, але якщо митися ви любите часто та довго, можна купити більший агрегат.
- Тип встановлення. Для бойлерів невеликої місткості підійде настінний спосіб кріплення. Звичайно, якщо стіни витримають навантаження. Моделі на 200 л та більше встановлюються на підлозі, часто в окремому технічному приміщенні.
- Спосіб подачі води. Якщо на дачі немає центрального водопостачання, варто купити наливний бойлер. У решті випадків підійде звичайний проточний агрегат.
- Тип ТЕН. Нагрівальний елемент у бойлерах буває «сухим» та «мокрим». У першому випадку ТЕН закріплений у спеціальній колбі, що захищає його від накипу. Елемент не стикається з водою. Якщо вода на дачі занадто «жорстка», такий варіант є оптимальним.
- Потужність. Її слід підбирати з урахуванням міцності електропроводки. Старі розетки та алюмінієві дроти можуть не витримати великого навантаження.
- Форма корпусу. Круглі та овальні моделі займають більше місця. Для невеликої ванної кімнати краще купити плоский прямокутний бойлер.
- Матеріал бака. Найбільш довговічний — бак із нержавіючої сталі. Якщо користуватися бойлером ви плануєте нечасто, підійде емальований.
Приділіть увагу торговій марці. Популярні бойлери Electrolux, Atlantic та Ariston. Моделі останньої марки представлені тут: https://eldorado.ua/uk/water-heaters/c1039068/producer=arison2/. Перевірені бренди з гарною репутацією завжди кращі за невідомі ноунейми, хоча коштують трохи дорожче.
Коментарі
Позначки: бойлер