У Львові депутати провели виїзне засідання профільної комісії
Сьогодні, 7 березня, депутати провели виїзне засідання комісії архітектури, містобудування та розвитку територій Львівської міської ради на місці можливого будівництва церкви на Сихові.
Про це пише Четверта студія.
Як відомо, на проспекті Червоної Калини, 89 у Львові Львівсько-Сокальська єпархія хоче збудувати храм, однак Львівська міська рада ще має розглянути питання щодо надання дозволу на розробку проєкту землеустрою щодо відведення ділянки на сесії 9 березня.
Йдеться про РО «Релігійну громаду Львівсько-Сокальської єпархії Української православної церкви (ПЦУ) парафії Свято-Преображенського кафедрального собору у Сихівському районі Львова». Зведення планують на території церкви святого рівноапостольного князя Володимира.
Предстоятель ПЦУ Епіфаній ще у вересні 2021 року освятив хрест під будівництво цього храму. Як тоді повідомляв настоятель храму святого рівноапостольного князя Володимира Олег Грициняк, громада судилася за землю з сусідньою громадою Московського патріархату. Це тривало ще з 90-х років. Після візиту Блаженнійшого мали налагоджувати діалог із містом, пише Твоє місто.
До цього земельна ділянка, де знаходиться церква, використовувався як майданчик для вигулу собак.
“Надати релігійній організації “Релігійна громада Львівсько-Сокальської єпархії Української православної Церкви (Православної Церкви України) парафії Свято-Преображенського кафедрального собору у Сихівському районі міста Львова” дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,7640 га на просп. Червоної Калини, 89 для будівництва Свято-Преображенського кафедрального собору Української православної Церкви (Православної Церкви України) за рахунок земель, що не надані у власність або користування, з подальшим переведенням їх до земель житлової та громадської забудови” – зазначено у проєкті ухвали.
Додамо, що територія, де планують звести кафедральний Собор Львівсько-Сокальської єпархії, розташована неподалік від церкви Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ, що на майдані святого Івана Павла ІІ, 1.
На цій ділянці вже давно триває конфлікт за територію.
У 90-тих роках, коли відбувся поділ і відновлення руху автокефалії, більша громада, що стала Православною церквою Київського патріархату, за собою зберегла храм. А інша громада – Українська Православна церква у єдності з Московським патріархатом не погодилася з рішенням настоятеля і збудувала поруч капличку.