Як викликати екстрені служби під час блекауту: пояснення Держспецзв’язку

Новини 20 Грудня, 2022 172
У Львові рятувальники відбуксирували швидку допомогу. Фото: відкриті джерела.

У Львові рятувальники відбуксирували швидку допомогу. Фото: відкриті джерела.

Служби працюватимуть на резервному живленні

У Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України пояснили, як викликати «швидку» під час блекауту.

Про це в етері «Суспільного» 14 грудня розповів речник Держспецзв’язку Володимир Кондрашов.

За його словами, екстрені служби мають резервні системи зв’язку і вони будуть працювати.

«Якщо ваша мережа з якихось причин недоступна, проте доступна будь-яка інша мережа мобільного оператора, в налаштуваннях свого смартфона ви можете вибрати іншу мережу. Для цього потрібно просто вимкнути автовибір мережі, знайти доступну мережу, зареєструватися в ній і таким способом можна телефонувати й відправляти SMS-повідомлення на будь-яку мережу», — пояснив Кондрашов.

У Держспецзв’язку також радять, якщо мережа «погано ловить», відправити SMS з необхідною інформацією рідним і близьким, у яких може бути краща ситуація зі зв’язком, щоб вони вже викликали екстрені служби.

«Також хотів би нагадати про пункти незламності, які працюють, які зараз розвиваються по всій країні, вони будуть апріорі забезпечені зв’язком як фіксованим, так і мобільним. Заздалегідь дізнайтеся, де розташований такий пункт, запишіть його адресу, запишіть адреси всіх правоохоронних органів, екстрених служб, які знаходяться поруч», — додав Кондрашов.

Крім того, Держспецзв’язку рекомендує використовувати в багатоквартирних будинках у певних випадках месенджери, які працюють без мобільної мережі, тобто месенджери, які працюють на технології Bluetooth.

«Вони мають досить обмежене коло дії, тобто близько 50-100 метрів. Проте вони дозволять повідомити сусідам, що щось трапилось: ви, наприклад, застрягли в ліфті. Просто заздалегідь домовтеся про використання одного з таких месенджерів. Вони безкоштовні, вони є у відкритому доступі. Це Bridgefy, FireChat і подібні», — розповів речник Дерспецзв’язку.

Кондрашов також зазначив, що у випадку відсутності світла фіксовані лінії, тобто стаціонарні телефони, будуть працювати, якщо автоматична телефонна станція зарезервована.

«Як правило, вони мають досить хороше резервування, вони споживають набагато менше електроенергії, тобто ваш стаціонарний телефон скоріш за все буде працювати, принаймні досить тривалий період, набагато довше, ніж базова станція. З нього теж можна зателефонувати. Дізнайтеся, де найближче є такий телефон, якщо у вас його немає у квартирі», — пояснив він.

Зараз в Україні зареєстровано 1,2 мільйона апаратів у людей. І державні структури, як правило, зберегли також ці апарати.

«І, крім того, наші правоохоронці, як правило, наші військові, які охороняють ті чи інші об’єкти, вони також мають інші засоби зв’язку. Це рації. Тобто скористатися ними можна буде у будь-якій ситуації», — сказав Кондрашов.

Коментарі

Позначки: