Сьогодні дуже багато речей можна купувати через інтернет, активно розвиваються в цьому напрямку і послуги страхування.
Сьогодні дуже багато речей можна купувати через інтернет, активно розвиваються в цьому напрямку і послуги страхування. Звісно, це все відбувається за підтримки влади. Оформлення електронної автоцивілки у Києві чи в будь-якому іншому місті стало можливим лише після прийняття відповідних законів, що регламентують процес використання цифрових документів з 2018 р.
Оформлення е-полісу автоцивілки
Насправді це не складніше, ніж придбати будь-який товар через інтернет. При цьому матимете суттєві переваги, а саме – гарантію того, що бланк не зіпсований, він точно буде дійсним. Плюс 100 % придбаєте страхову в компанії, що має актуальну ліцензію. Як не дивно, але саме елемента шахрайства, котрий час від часу був присутній в паперових полісах, в електронних вдалось уникнути.
Для купівлі електронного страхового поліса потрібно ввести в спеціальну форму ключові дані про себе та транспортний засіб. Далі необхідно внести платіж, що буде розрахований автоматично, та отримати на електронну адресу ваш поліс. Його можна за бажанням роздрукувати чи завантажити на свій смартфон.
Дані, що необхідно вписати:
- прізвище, ім’я, по батькові;
- адреса реєстрації – прописка;
- дані паспорту та ідентифікаційний номер;
- марка, модель транспортного засобу;
- рік випуску;
- цільове використання ТЗ – для особистих цілей чи комерційних;
- об’єм двигуна;
- державний номер;
- дату початку дії поліса.
Також потрібно вписати свою електронну адресу – на неї надійде цифровий варіант автоцивілки.
Все це займе не більше 10 хвилин. Оформлення можете проводити в будь-який час доби – сайти страхових компаній працюють цілодобово. Оскільки втручання агента не потрібне, відповідно, надсилання копії та внесення даних до єдиного реєстру МТСБУ відбудуться автоматично.
Документи, необхідні для оформлення автоцивілки онлайн
Одна з важливих переваг – мінімум паперів, котрі потрібні для оформлення. Причому не доведеться робити копії, адже ввести номери (паспорту, ідентифікаційного коду) можна використовуючи оригінали. Якщо оформляєте поліс на сайті страхової компанії вперше, потрібні:
- паспорт;
- ідентифікаційний код;
- технічний паспорт на машину;
- банківська карта.
Також вам потрібен буде телефон для підтвердження операції з оплати рахунку. Заходьте на сайт СК у зручний для вас час та оформляйте страховку. Однак зверніть увагу, що вона починає діяти лишень наступного дня.
Відмінні та спільні риси паперової та електронної автоцивілки
Паперовий поліс та електронний абсолютно рівнозначні, тому за умови правильного оформлення обидва вони діють у межах України визначений строк. Оформляються на 6 місяців чи на 1 рік, період прописується в договорі. Головне, що потрібно розуміти, – юридична сила документів, незалежно від способу оформлення та формату, однакова.
Важливі переваги е-полісу:
- оформлення в будь-який час доби, в будь-якому місці – потрібні лише підключення до інтернету і наявність на карті коштів для оплати вартості;
- можливість повторного роздрукування будь-якої кількості екземплярів;
- комфортне обслуговування. Зазвичай при купівлі автоцивілки відбувається автоматична реєстрація на сайті компанії. Коли буде завершуватись строк дії, з вами зв’яжуться представники СК та нагадають, що потрібно переоформити документ.
Загалом і користування цифровим полісом зручніше, адже необов’язково мати при собі примірник, достатньо надати цифровий варіант для перевірки. Головне – смартфон з інтернетом. Хоча навіть якщо його не буде, патрульні за номером автомобіля зможуть без проблем перевірити актуальність документу.
Коментарі
Позначки: Електронна автоцивілка: що це таке як оформити і чи законне її використання