Адвокат підозрюваного подав клопотання про відвід прокурора.
Про це повідомляє “Еспресо.Захід”, пише Четверта студія.
Суд у справі ймовірного навідника вогню по Міжнародному центрі миротворчості та безпеки (Яворівському полігону) перенесли. Підготовче засідання відбувалося сьогодні, 21 жовтня, у Галицькому районному суді Львова. Розглядав справу суддя Віктор Романюк.
Колишній кагебіст, який любить збирати гриби
Підозрюваний – житель Львова Олександр Косторний. За даними прокуратури він на замовлення іноземних спецслужб, а саме представників країни – агресора з допомогою власного телефону надіслав інформацію про місця розташування військових об’єктів та переміщення Збройних сил України. Таким чином надав допомогу у проведенні підривної діяльності проти України. Тож звинувачують його у державній зраді.
“Я 50 років займаюся збором грибів, – розповідає підозрюваний. – Ще у 2010 році з товаришем, який зараз живе у Німеччині ми розглядали ту схему. Там ще з 2010 року позначали, що є приміщення військові. Це відкриті відомості. Зараз з космосу знимки роблять. Мій товариш попросив для своїх знайомих сфотографувати, де я збираю гриби. Я йому вислав”.
У підозрюваного минуле пов’язане з роботою в КГБ. Проте, за словами Олександра Косторного, він завершив свою діяльність ще після розвалу СРСР. Переконує – досі ні з ким з російських спецслужб не спілкувався.
“Я написав заяву нібито про звільнення, – зізнається підозрюваний. – А фактично керівництво поставило перед мною завдання створити в СРСР асоціацію детективних служб. Підготувати відповідне законодавство. Львівський університет наполовину підготував документи, але союз розвалився і Закон не прийняли. У зв’язку з тим, що союз розвалився, я в 42 роки залишився без роботи. Але я продовжував роботу в напрямку детективної діяльності. В Росії такий закон був прийнятий, в Україні, на жаль, немає досі”.
Підозрюваний не погоджується із висунутими обвинуваченнями і захисник підозрюваного подав клопотання про відвід прокурора. Щоб прокурор зміг ознайомитися із клопотанням, справу перенесли на 17 листопада.
“Обвинувачений надіслав карту – схему відповідної місцевості, на яких було позначено відповідні об’єкти, по яких можуть здійснюватися обстріли, – каже прокурор прокуратури Львівської області Андрій Никеруй. – Відповідно до матеріалів карта дійсно є у відкритому доступі і будь-хто може нею скористатися. У той же час фігурантом було надіслано точки, де знаходяться об’єкти, по яких можна здійснювати обстріли”.
Коментарі
Позначки: суд, Яворівський полігон