Голова Львівської ОВА Максим Козицький розпорядився затвердити план заходів у випадку виникнення епідемічних ускладнень холери на території Львівської області на 2022-2026 роки.
Про це йдеться у розпорядженні голови Львівської ОВА Максима Козицького № 89/22 від 3 червня 2022 року, пише “Четверта студія” з посиланням на Твоє місто.
«Затвердити Комплексний план заходів у разі виникнення епідемічних ускладнень з холери на території Львівської області на 2022-2026 роки. Департаменту охорони здоров’я обласної військової адміністрації, Державній установі «Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», Головному управлінню Держпродспоживслужби у Львівській області, головам районних військових адміністрацій забезпечити в межах компетенції виконання Плану. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника голови обласної військової адміністрації відповідно до розподілу функціональних обов’язків», – йдеться у розпорядженні.
Так, заклади охорони здоров’я мають бути готові до роботи в умовах епідемічних ускладнень з холери і мати:
- укладки для відбору біологічного матеріалу для дослідження на холеру;
- укладки із захисним одягом від інфікування під час контакту з хворими у приймальному відділенні (по три комплекти костюмів біологічного захисту) та порядок їх використання;
- лікарських засобів для екстреної профілактики холери (запас антибіотиків);
- засобів особистої екстреної профілактики та схеми її використання;
- запас дезінфекційних засобів для проведення дезінфекції в оточенні хворого;
- запас лікарських засобів для невідкладної медичної допомоги хворим;
- запас засобів догляду за хворими;
- обсягу оперативної інформації на випадок захворювання на карантинні інфекції та інші особливо небезпечні інфекції;
- засобів екстреної профілактики для осіб, які контактували з хворими карантинною інфекцією й іншими особливо небезпечними інфекціями;
- окремої палати для ізоляції осіб, які контактували з хворими карантинною інфекцією й іншими особливо небезпечними інфекціями до госпіталізації в заклад інфекційного профілю.
Бригада, яка буде транспортувати хворого, має бути забезпечена:
- медикаментами для термінової медичної допомоги та патогенетичної терапії;
- посудом з кришкою для блювоти або випорожнення, якщо вони виникнуть під час транспортування;
- засобами для поточної дезінфекції під час перевезення хворого;
- засобами індивідуального захисту членів евакуаційної бригади;
- засобами особистої екстреної профілактики.
Як уточнила у коментарі Tvoemisto.tv керівниця Львівського обласного лабораторного центру Наталія Тімко-Іванченко, холера виникає при вживанні заражених харчів або води. Її можна уникнути, якщо не купувати продуктів у місцях стихійної торгівлі, не купатися в забруднених водоймах тощо.
Коментарі
Позначки: Львівська область, холера