До Львова повернувся найкрaщий іноземний студент Koрoлiвськoї вiйськoвoї aкaдeмiї

Галерея 16 Грудня, 2021 244

До Львова повернувся найкрaщий іноземний студент Koрoлiвськoї вiйськoвoї aкaдeмiї Павло Лейсі. Павло навчається в Львівській академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного. Минулого тижня його нагородили в британському Сaндгeрстi. “Міжнародний меч” Павлові вручила донька королеви Великої Британії Єлизавети ІІ – принцеса Анна.

Про це пише Четверта студія з посиланням на Суспільне.

Щоб потрапити до Королівської академії Павло Лейсі пройшов відбір у Львові, потім рік навчався саме у Великобританії. 20-річний Павло Лейсі навчається на факультеті ракетних військ та артилерії. Уже у стінах рідної академії показує нагороду, яку привіз із Великої Британії.

“Даний меч є церемоніальний, в бій його не можна взяти, але він дуже красивий, я б сказав. Ноша кріпиться як на себе, так і на коня. На цьому мечі є гравіювання, там пише: “Кадет Павло Лейсі з України”. Тобто він є іменний”, — каже Павло Лейсі.

А ось так принцеса Анна 10 грудня під час військового параду вручала меч українцю. Таких мечів вручають два. Найкращому серед британських військових студентів та найкращому студенту-іноземцю. Він став найкращим серед представників 26-ти країн. Їх оцінювали на кожному етапі навчання впродовж року.

“Командир роти дивиться чи здатний ти взагалі бути кандидатом. На другому курсі вже дивляться на твої командирські якості, тобто як ти себе почуваєш в ролі командира на полі. Тому що були польові виходи, коли ми не спали взагалі по 4-5 днів, копали траншеї. Була загроза РХБ-зараження. Тобто ми були в протигазах. Дуже багато курсантів було евакуйовано, тому що вони не витримували”, — розповідає Павло.

Місто, де минули дитинство і юність Павла Лейсі

Рідне місто Павла — це Шостка на Сумщині. Там він жив до 16-ти років. Про кар’єру військового Павло мріяв із трьох років, розповідає його мама Наталія.

“На запитання: що тобі подарувати? – він просив військову форму… Мама мусила бігати по ринках і дивитись щось маленького розміру. Ми завжди йому казали, що це твій вибір, твоє життя, ти будеш робити те, що ти захочеш насамперед…Я вважаю, якщо дитина, людина, має свій хист, має свої прагнення, то вона повинна йти по своєму шляху”, — каже Наталія Лейсі.

У Павла мама українка, а тато — американець. Ідеальне знання англійської допомогло пройти відбір ще у Львові на рік навчання у Великобританії.

“Ми жартували і казали, щоб не приїжджав додому без цього меча, а він приїхав і привіз. Найвища радість за сина. Я би не сказала, що то гордість. Бо гордість, то таке, може бути пихата гординя чи ще щось. А от радість, що він цього досяг, що він сам це все зробив, сам це зміг – навіть зараз у мене голос тремтить”, — додає мама Павла.

Це друга така нагорода для України

Павло став другим студентом львівської академії, що отримав таку відзнаку. У 2019-му таку ж нагороду отримав студент того ж факультету ракетних військ і артилерії Антон Бараненко.

“Всі курсанти, які приходять, вони є дуже змотивованими, факультет і національна академія дуже потужна, що є цьому підтвердженням. А вчимо за тими програмами, тим досвідом, що маємо, тим паче, в Україні йде вже 7-й рік поспіль війна, весь цей досвід дається курсантам”, — говорить керівник факультету ракетних військ та артилерії Артем Дзюба.

Через навчання у британській академії — у львівській Павло пропустив частину навчальної програми. Відтак, продовжить навчання із молодшими на рік студентами, на 3-му курсі.

Коментарі

Позначки: ,