У Львові відбувся вечірній марш «В добі немає часу для насильства»

Галерея 02 Грудня, 2021 117

У Львові відбувся вечірній марш «В добі немає часу для насильства»

Біля Оперного театру відбувся марш, який мав на меті привернути увагу до проблем насилля над жінками в публічному просторі. Марш розпочинає щорічну міжнародну кампанію “16 днів активізму проти гендернозумовленого насилля”, яка відбувається з 25 листопада до 10 грудня.

Про це пише Четверта студія з посиланням на організаторів.

Організували акцію активістки львівської організації “Феміністична майстерня”. До акції доєдналися й інші жіночі організації — Центр “Жіночі перспективи” та Асоціація жінок-юристок “ЮрФем”. Загалом акцію відвідали близько 90 людей.

Акція розпочалась о 18:30, учасниці рушили проспектом Свободи. Учасниці акції закликали перехожих та владу міста задуматись над причинами насилля над жінками у публічних та приватних просторах, і не покладати відповідальність за насилля на жертв насилля. Львів’янки виголошували гасла, закликаючи до створення безпечних умов для жінок у місті незалежно від часу доби: “Права людини у всі години”, “За безпечне місто для жінок”, “Безпека людини важлива для країни”. Також активістки підняли питання насильства не лише у публічному просторі, а й вдома: “Насильство в родині — не приклад дитині”.

У рамках акції відомі феміністки, правозахисниці та правозахисники Львова виголосили промови. Серед них Анастасія-Любов Панькевич з “Феміністичної майстерні”, Марта Чумало з “Жіночих перспектив”, Вікторія Карпа з “ЮрФем”, Володимир Бєглов з “American House”, соціологиня Альона Ляшева, феміністка Софі Потоцька та учасниця акції Софія.

“Ми, феміністки, закликаємо звернути увагу на тих, хто є авторами насилля та авторами страху, на культуру неповаги до жінки, яку спостерігаємо 24 години 7 днів на тиждень. Звернути увагу, а потім перемогти цю культуру, і збудувати натомість безпечне місто для всіх поколінь та гендерів.

Адже місто, що є безпечним для жінок, є також безпечним для дітей, для літніх людей та людей з інвалідністю, а також для всіх тих, кому жорстоко радили сидіти вдома і не висовуватись. Ми хочемо жити у такому місті. “

Анастасія-Любов Панькевич з “Феміністичної майстерні”

“Чому на камери, що спостерігають за нами, нібито забезпечуючи безпеку, ресурси є? Чому є ресурси для асфальтування шляхів для автівок? Чому є можливість віддавати забудовникам простори, де могла б бути поліклініка, школа чи громадський центр чи центр допомоги жертвам гендерованого насилля? І сьогодні ми вийшли, щоб сказати, що міській владі доведеться змінювати пріоритети. Права жінок мають бути пріоритетом в міському розвитку!”
Альона Ляшева, соціологиня

“Боротьба за свою власну безпеку і безпеку жінок стала ключовою в моїй діяльності. Ще з дитинства я чула, що гуляти вночі небезпечно, я вимушена була йти зі страхом додому. Я не хочу, щоб наступні покоління дівчаток росли і знали, що ніч – небезпечна.“

Софі Потоцька, феміністка

У текстах промов йшлося про проблеми, з якими стикаються жінки через непріорітетність “жіночого питання” в сучасній українській політиці та містобудуванні. На думку активісток, така ситуація склалася зокрема й через брак відсутність феміністичної оптики на всіх етапах прийняття рішень як у приватному житті людей, так і в адміністративних структурах.

Акція відбувається у Львові не вперше. Аналогічні марші відбувалися й в 2020, і в 2019 році за організації ГО “Феміністична майстерня”

У Львові відбувся вечірній марш «В добі немає часу для насильства»

У Львові відбувся вечірній марш «В добі немає часу для насильства»

У Львові відбувся вечірній марш «В добі немає часу для насильства»

У Львові відбувся вечірній марш «В добі немає часу для насильства»

Коментарі

Позначки: ,