Правоохоронці нагадують, що за підроблення та використання підроблених ПЛР-тестів та COVID-сертифікатів передбачена кримінальна відповідальність. Якщо вам відомі такі факти, звертайтеся за номером 102 або на гарячу лінію кіберполіції 0 800 505 170
Сьогодні, 4 листопада, близько 01.30, до поліції надійшло повідомлення від прикордонників про те, що на пункті пропуску «Краковець – Корчова» під час проходження паспортного контролю 29-річний мешканець Чернівецької області пред’явив міжнародне свідоцтво про вакцинацію від коронавірусної хвороби COVID-19 із ознаками підробки.
Про це пише Четверта студія з посиланням на поліцію Львівщини.
На місці працювали співробітники Яворівського районного відділу поліції.
Ще одне повідомлення надійшло до поліції 3 листопада, близько 17.20, від сімейного лікаря однієї з поліклінік Львова про те, що до неї на прийом із можливо підробленим свідоцтвом про вакцинацію від COVID-19 прийшов 36-річний львів’янин.
На місці працювали співробітники відділу поліції №1 Львівського районного управління поліції №1.
За фактами дізнавачі територіальних підрозділів поліції відкрили кримінальні провадження за ч.4 ст.358 (Використання завідомо підробленого документа) Кримінального кодексу України. Максимальне покарання, передбачене санкцією статті, – обмеження волі на строк до двох років.
Досудові розслідування тривають.
До слова, станом на сьогодні від початку року співробітники Національної поліції розпочали 1062 кримінальні провадження за фактом підробки сертифікатів про вакцинацію.
Було оголошено 162 підозри у вчиненні кримінальних правопорушень та 120 проваджень скеровано до суду. Судами ухвалено понад 60 обвинувальних вироків.
Лише на Львівщині поліцейські відкрили понад сто кримінальних проваджень.
Коментарі
Позначки: вакцинація, Коронавірус, Львівська ОДА