У Львівському органному залі відкрили факультатив для студентів музичної академії імені Миколи Лисенка з гри на органі. Перші заняття розпочали сьогодні, 21 жовтня. Музичний інструмент опановують чотири студенти, яких відібрали в академії.
Про це Суспільному розповіла органістка Надія Величко, пише Четверта студія.
У Віталія Дворового сьогодні перше заняття з гри на органі. Хлопець – третьокурсник музичної академії імені Лисенка. Раніше він навчився грати на фортепіано та клавесині.
“Перше, що вражає – це такий масштабний інструмент і те, як ти можеш на нього впливати. Ми звикли просто грати на фортепіано, воно є не таке велике. Коли ти бачиш такий масштаб, одразу стає трішки страшно. Проте коли я заграв декілька тактів, мені це настільки сподобалося, що хочу грати ще і ще”, — каже студент Віталій Дворовий.
Для навчання відібрали чотирьох студентів музичної академії імені Миколи Лисенка. Серед них і другокурсник Сергій Павлів.
“Складність опанування інструменту полягає в тому, що потрібно мислити одночасно кількома шарами – фактури, потрібно розуміти в який момент перенести руку і запам’ятати всі переміщення регістрів. Це особливий інструмент, оскільки можна навчитися краще прослуховувати поліфонію, що важливо для кожного музиканта”, — каже Сергій Павлів.
Навчає студентів органістка Львівського органного залу Надія Величко. Музикантка більше 20 років грає на органі. Розповідає, що хоче, аби в Україні навчали гри на органі як в Європі, аби в перспективі можна було представити українську органну школу на музичній арені світу.
“Вони починають займатися із дітками з 9-10 років, потім — середній навчальний заклад і згодом — вищий. В нас, на жаль, це відбувається пізно. Як правило, вже в консерваторії починають студенти займатися органом. Відповідно, не такий обсяг матеріалу вдається пройти і ми відстаємо”, — каже Надія Величко.
За словами керівника органного залу Тараса Демка, в Україні бракує закладів, де навчали би гри на органі.
“Ми сьогодні дуже щасливі, бо для всієї органної справи в Україні це велика подія, тому що органістам дуже важко вчитися в нашій країні. Є тільки один клас у консерваторії в Києві, де готують професійно органістів. І від сьогодні у Львові чотири студенти Львівської музичної академії зможуть навчатися у нас”, — каже Тарас Демко.
За словами керівника органного залу, згодом музиканти, які розпочали опановувати орган в цьому навчальному році, дадуть концерт.