На Львівщині частина шкільних туалетів – без дверей (ФОТО, ВІДЕО)

Галерея 20 Вересня, 2021 469

На Львівщині частина шкільних туалетів – без дверей

У Червоноградських школах ще залишились туалети без дверей. Через це діти соромляться туди ходити. Батьки кажуть, це шкодить як фізично, так і психологічно, адже хлопці підглядають за дівчатами, а старші знімають на телефон молодших. На встановлення дверей у школах бракує грошей.

Про це повідомив керівник відділу освіти Червоноградської міської ради Ігор Гомонко, пише Четверта студія.

Наталя Самчук та Ірина Яремчук – матері учениць однієї школи у Червонограді. Жінки розповідають, їхні діти не ходять в шкільний туалет.

На Львівщині частина шкільних туалетів – без дверей

На Львівщині частина шкільних туалетів – без дверей

На Львівщині частина шкільних туалетів – без дверей

“Інші фотографують, вони викладають YouTube, Facebook, кругом. Це взагалі. Я рахую, що туалети мають зачинятися”, – розповідає Наталя Самчук.

Туалети без дверей ще донедавна були дозволені санітарними нормами, пояснює директорка Червоноградської школи №4 Оксана Паламар.

“В нас туалети чисті. Діти мають комфортні умови, адже ми завжди дотримуємося всіх гігієнічних вимог. Щоб вчепити двері, нам треба повністю переробляти всі кабінки”, — каже Оксана Паламар.

Петро Красуляк – директор іншої школи Червонограда. Каже, двері у дитячих вбиральнях допомогли зробити спонсори.

“Це звичайна плита. Вчитель трудового навчання порізав її разом з робітником з обслуговування. Вже змонтували, рейки теж зробили”, — каже директор Червоноградської школи №8.

Керівник Червоноградського відділу освіти розповідає – у міському бюджеті не вистачає грошей, аби переобладнали усі туалети в школах .

“Капітальний ремонт спареного туалету обходиться зараз до 300 тисяч гривень. То це все треба збити, зняти і заново встановити. Я грошей не маю і вимагати від батьків грошей не маю права. Спонсори зараз не дуже щедрі. Десь трошки щось пробують зробити своїми силами. Як виділять гроші — ми зможемо робити”, — каже Ігор Гомонко.

За словами дитячої психіатрині Наталії Железцової, туалет – зона особистої безпеки та комфорту.

“Дуже часто ми можемо помітити, що діти під час перебування у школі взагалі не відвідують туалети, а чекають і з нетерпінням біжать додому. Це пов’язане з тим, що діти відчувають дискомфорт, порушена їхня безпека. Фото- відеозйомка в цих місцях— цькування, булінг”, — каже Наталія Железцова.

Загалом у Червонограді 11 шкіл. Їх перевірили на відповідність санітарним нормам.

“Ці двері потрібно облаштувати. Ми моніторимо цю ситуацію і дуже сподіваємося, що наші директори шкіл відповідально поставляться до встановлення. Адже саме вони відповідають за встановлення таких речей, тобто дотримання відповідності державним санітарним нормам”, — каже заступниця директора обласного департаменту освіти та науки Ольга Котовська.

Змусити встановлювати двері у туалетах в департаменті не можуть. В той час у шкільних бюджетах грошей на це немає.

Коментарі

Позначки: , , ,