Через постійні крадіжки дощоприймачів та люків на території Львова посилять контроль над прийомом металобрухту. Спеціальні робочі групи щомісяця проводитимуть перевірки підприємств, що працюють з металобрухтом, та пунктів прийому брухту, пише Захід.нет.
За відповідне рішення під час засідання сесії 12 липня проголосувало депутатів Львівської міської ради.
«Місто Львів продовжує зазнавати значних збитків внаслідок вчинення крадіжок кришок люків та решіток дощоприймачів. Подібні крадіжки не лише завдають шкоди бюджету міста, а й становлять загрозу для безпечного пересування пішоходів та власників автомобілів, що може мати наслідком завдання шкоди життю та здоров’ю мешканців і гостей міста. Причинами вчинення зазначених крадіжок можуть слугувати широка мережа нелегальних пунктів заготівлі металобрухту та відсутністю контролю за їх діяльністю», – зазначається в інформаційній записці до ухвали.
За даними керівниці міського юридичного департаменту Гелени Пайонкевич, сьогодні в місті працює кілька десятків незаконних пунктів прийому металобрухту.
Аби вирішити питання із нелегальними пунктами прийому металобрухту, районні адміністрації міста мають до 1 серпня створити робочі групи. До їх складу мають входити представники районних адміністрацій, управління земельних ресурсів департаменту містобудування, департаменту економічного розвитку, ЛКП «Муніципальна варта», Нацполіції та ДСНС.
Ці групи мають щомісяця проводити перевірки пунктів приймання металобрухту, і у разі виявлення порушень законодавства, повідомляти про це відповідні органи. У подальшому нелегальні пункти прийому металобрухту мають закривати.
Водночас спеціалізовані підприємства, які працюють з металобрухтом, та їх приймальні пункти мають забезпечити облік різних видів металобрухту та звертати особливу увагу на джерела походження металобрухту. Міська рада звернеться до правоохоронних органів з рекомендаціями посилити контроль за діяльністю таких підприємств та їх прйомних пунктів.
Зазначимо, що від початку року у Львові вкрали майже 600 дощоприймачів та люків. Встановлення нових решіток коштуватиме місту 488 тис. грн.