На Львівщині шкільні поїздки мають відбуватися із залученням фахівців, – Табака (ВІДЕО)

Суспільство 06 Червня, 2021 391
Наталія Табака

Наталія Табака

У Національному парку “Сколівські Бескиди”, де загинув 12-річний львівський школяр, не ставитимуть додаткових обмежувачів біля водоспаду. Відвідувачів просять не виходити за наявну огорожу на мокрі скелі.

Про це Суспільному розповів директор Національного природного парку Василь Приндак, пише Четверта студія.

Водоспад Кам’янка розташований за 4 кілометри від з’їзду з траси у напрямку Львів-Сколе. На місці, де напередодні, 2 червня, загинув школяр, сьогодні теж проводять шкільні екскурсії. Школярів із Тернополя супроводжують вчителі та батьки.

“Перед виходом що інструктор, що ми, батьки, попереджаємо дітей як себе поводити, тому що випадки бувають різні. Одна мама попереду, друга — ззаду, а посередині пускаємо дітей і дивимося за ними”, — каже мама школяра Наталія Щерба.

За словами вчительки Тетяни Деревяної, на території водоспаду за дітьми стежать дуже ретельно.

“Діти повністю готові до того, що може бути небезпека, і вони йдуть по двоє, не штовхаючись. Вони попереджені, що тут є слизьке каміння. Десь є зони для фотографування, а десь фотографуватися заборонено. Це є дуже красивий маршрут, але я вважаю, що тут треба зробити додаткові загородження, аби діти не могли туди потрапити. Щоб побачили цю красу, але трохи з віддаленого місця”, — каже вчителька.

Вниз до водоспаду ведуть бетонні сходи із дерев’яними поручнями. Над Кам’янкою —металева огорожа та таблички із попередженнями. Поки внизу фотографуються діти, дорослі туристи задля фото попередженнями нехтують.

“Безпечно, досить безпечно. Головне бути обережними, бо слизьке каміння. Вже надто на екстрим ми не готові, але так просто хочемо обережно зробити декілька фотографій”, — каже відвідувач парку Ігор Василенко.

Керівник парку “Сколівські бескиди” Василь Приндак каже, що неможливо поставити пост рятувальників на кожному об’єкті. Найближчі є у Сколе та в Славську.

“Ми не можемо забезпечити безпеку всіх, бо це є природний парк, ми намагаємося зберегти цінний природний об’єкт. Так, ті заходи, які ми вважали за потрібне, ми зробили. Є обгородження. На жаль, порушення норм призводить до поганих наслідків. Ми повинні розуміти, що природа наскільки приваблива, настільки і небезпечна”, — каже Василь Приндак.

Додаткових огороджень біля водоспаду не робитимуть.

“Ми не зможемо огородити повністю ні цей водоспад, ні інші. Тут здебільшого треба працювати інформаційно, націлювати людей на те, що природу можна побачити і сфотографувати з далекої відстані”, — додає директор парку.

Для того, щоб влаштувати безпечну екскурсію, шкільні поїздки мають відбуватися із залученням фахівців — екскурсійного супроводу, каже керівниця обласного управління туризму та курортів Наталія Табака.

“25 учнів – має бути керівник групи і його заступник. Кожні 10 наступних учнів – має бути додатковий заступник керівника групи. Це стосується щодо супроводу від школи. Окрім того, має бути інструктаж правил поведінки від фахівця туристичного супроводу і від керівника групи. І вони мають слідкувати, аби дорослий чи малий були в безпечних зонах”, — каже Наталія Табака.

За даними обласного управління туризму, водоспад був однією із найвідвідуваніших локацій на Львівщині минулого сезону.

Коментарі

Позначки: , ,