На Львівщині планують закрити 21 школу, ще 22 навчальні заклади понизять в ступені. Дітей з цих сіл у інші школи возитимуть автобусами. Чому школи закривають та як на це реагують місцеві жителі Суспільному розповіли вчителі, батьки та посадовці, пише Четверта студія.
Кліцківська школа, що у Комарнівській громаді, перебуває у списку тих закладів, які планують закрити. Учениця 9 класу Андріана Белей навчалася у цій школі з 1-го класу.
“Тут дуже хороша школа. Мій брат зараз ходить у перший клас. Дуже страшно давати його в інакшу школу, адже там багато дітей. Тут не так багато – більше, мені здається, навчать тут. Дуже любила цю школу, шкода, що її закривають. Мало дітей просто”, — каже Андріана Белей.
Учителька Жанна Кицай розповідає, що тут навчаються дві її доньки. Після закриття вони перейдуть у школу в місті Комарно.
“Нам шкода, що школи вже не буде. Все-таки тут маленький колектив, ми всі звикли. В нас як маленька шкільна родина, всі один одного знаємо”, — каже Жанна Кицай.
Вчителька працює у цій школі з 2005 року. Після того як навчальний заклад закриють, жінка працюватиме в бібліотеці. Загалом зараз у школі працюють 11 вчителів, навчаються — 29 учнів.
“В нас лише у 9 класі навчається 5 учнів і це рахується повноцінний клас. А так у нас, наприклад, у 1 класі — троє учнів. В 2 класі також троє. В 3 класі — двоє. Ми є філією Комарнівської школи. Більшість учнів власне будуть продовжувати навчання в цій школі”, — каже директорка школи Ольга Кицай.
В Комарнівській громаді закриють не лише Кліцківську школу, але й понизять у ступені два інші навчальні заклади – у селах Татаринів та Монастирець. Дітей з цих сіл у інші школи возитимуть автобусами.
“Причини є дві, які одна одну доповнюють – це якість освіти, яка безумовно залежить від фінансування. У школах, про які йшла мова, немає спортивних залів, нормальних їдалень. Друга причина, що дітей немає. В нас є кому вчити — немає кого”, — каже начальник гуманітарного відділу Комарнівської міськради Іван Шугало.
За словами начальника фінансового відділу Комарнівської міськради Степана Попка, дефіцит по виплаті зарплат освітянам станом на зараз становить майже 14 мільйонів гривень.
“Була створена робоча група, яка провела аналіз, що ми можемо з цим зробити. Врахували малокомплектні школи, наповненість класів. Відповідно ми розрахували вартість навчання одного учня. У Кліцківській школі вартість навчання 1 учня за рік склала понад 70 000 гривень, якщо ж взяти Комарнівську школу, то вартість складає 22 тисячі гривень”, — каже Степан Попко.
Працівниця обласного департаменту освіти та науки Ірина Сислюк каже, що рішення щодо оптимізації мережі шкіл ухвалили через заборгованість.
“В школах області ми маємо дефіцит — близько 200 млн гривень. Окремі територіальні громади мають проблеми, що до кінця року не вистачить грошей на виплату зарплат”, — каже Ірина Сислюк.
Рішення щодо закриття шкіл ухвалюють місцеві громади. Скільки навчальних закладів закриють в області достеменно буде відомо у червні.
Коментарі
Позначки: Львівська область, школа