У Львові під час ремонту виявили дорогу, викладену з єврейських надгробків (мацев).
Як повідомляє Релігійно-інформаційна служба України, у Львові на вул. Єфремова під час ремонту дороги були виявленні численні єврейські надгробні плити, якими, імовірно, вимощено всю вулицю.
Як зазначається, ремонт дороги, за словами місцевих жителів, почали 20 червня. Після виявлення єврейських нагробних плит – роботи припинили. Помітно, що стара дорога складається з кількох шарів. Верхній вже зняли, а от нижній – встелений цими надгробками, які у більшості повернуті написом вниз. Із тих, що, імовірно, перевернули догори робітники, можна побачити єврейські та польські написи, символи та час смерті (період Другої світової війни). Багато із надгробків вже потрощені від ремонтних робіт.
Як відомо, нацисти використовували такі кам’яні плити для мощення вулиць і площ. Те ж саме робила радянська влада. Сказати достеменно, яка тоталітарна влада зробила це на теперішній вул. Єфремова – складно.
Як повідомляється на сторінці волонтерської організації «Хесед Ар’є» у Facebook, волонтери з організації «Хесед Ар’є» розпочали роботу з їх вилучення, через що ремонтні роботи на вулиці припинено.
«Практично водночас з початком сезону дорожньо-ремонтних робіт у місті Львові для Львівського волонтерського центру розпочинається ще один сезон – збирання мацев. Цього разу знову надійшов сигнал від мешканців вулиці Барвінок після зняття ремонтниками асфальтового шару на проїзній частині вулиці. Майже уся вона замощена мацевами», – зазначається у повідомленні.
Волонтери також інформують, що 21 червня вранці розпочалися роботи по видобуванню мацев з грунту на вулиці Барвінок.
«Вдалося витягнути багато, але на жаль час та вода зробили свою справу. Виготовлені з червоного пісчанику, більшість з надгробків розпались на частини. Проте декілька з них залишились майже неушкодженими. Зберіглися й надписи. Усі ці надгробки належать членам довоєнної єврейської громади у Львові – на це вказують відповідні дати: 1936, 1940 і т. д. Надпис на одному з надгробків викарбувано на мармурі», – інформують волонтери «Хесед Ар’є» .