У Львові під прикриттям тимчасових шпиталів хочуть зробити структурні зміни у медичних закладах

Новини 31 Березня, 2021 825

У Львові під прикриттям тимчасових шпиталів намагаються зробити структурні зміни у медичних закладах

Львів увійшов у третю хвилю пандемії із найбільшими  показниками захворюваності. У львівській мерії прийняли рішення створити додаткові ліжкомісця для хворих пацієнтів, розгорнути тимчасові шпиталі.

Однак зросла напруга серед колективів тих установ, де розгортають шпиталі, особливо у поліклініці на вул. Мазепи та у дитячій лікарні на вул. Пилипа Орлика.

Про це розповів депутат «Європейської Солідарності» Євген Кузик у програмі «Великі перемовини» на телеканалі «Перший Західний», пише Четверта студія з посиланням на прес-службу ЄС.

За його словами, медики стурбовані тим, що замість частини приміщень під тимчасовий шпиталь на баланс Лікарні швидкої допомоги передали цілу будівлю поліклініки на вул. Мазепи. Це зробив виконавчий комітет Львівської міськради на чолі з міським головою Андрієм Садовим.

«З невідомих на те причин, рішення виконкому «Про передачу з балансу 1 МКЛ на баланс лікарні швидкої допомоги приміщення поліклініки» змінилось. За день до цього депутатська комісія охорони здоров’я та соціального захисту ЛМР підтримала протилежне рішення, де б мало зазначатися, що передавання тимчасове, а після завершення дії шпиталів приміщення буде повернуте назад. Але це у рішенні виконкому ніде не зазначається.

Зрозуміло, чому медики мають недовіру стосовно подальшого використання приміщень. Особливо обурює ситуація, коли починають робити капітальні ремонти, зривати підлоги, ламати стіни. Виникає запитання, чи це може бути лише для тимчасового використання», – розповів Євген Кузик.

Він додав, що медперсонал поліклініки на вул. Мазепи за розгортання тимчасових шпиталів у нинішній складній ситуації з коронавірусом, але проти повного приєднання до Лікарні швидкої допомоги. У час пандемії недоцільно робити такі поспішні кроки.

На думку депутата, передавання на баланс має бути лише тієї частини майна, де буде розгорнуто шпиталь. До того ж факт передавання має бути визначений як тимчасовий, у 30-ти денний термін після закриття шпиталю, приміщення має бути передане попередньому балансоутримувачу.

Депутат наполягає на створенні медичної стратегії Львова перед тим, як вчиняти якісь глобальні зміни у медичній системі.

“Без напрацювання медичної стратегії міста ми не можемо приймати рішень стосовно об’єднань. Навіть не можемо перейменувати лікарню на територіальне об’єднання не розуміючи мотивів. Можливо, дійсно потрібно об’єднати менші лікарні в єдине об’єднання , але це рішення потребує напрацювань, обговорення , погодження з боку лікарів та мешканців, мають бути  певні обґрунтування щодо доцільності. Потрібно зрозуміти, яка буде доля колективів установ, якщо буде створено так званого «гіганта», що буде із меншими лікарнями», – наголосив Євген Кузик.

Нагадаємо, 25 лютого депутати фракції “Європейська Солідарність» звернулися до Андрія Садового із проханням створити робочу групу для напрацювання медичної  стратегії, ця група вже запрацювала. Депутати планують, що до кінця 2021 року медична стратегія буде напрацьованою та представленою громаді.

Коментарі

Позначки: ,