У Львові відкрили лабораторію Технологій штучного інтелекту

Новини 16 Березня, 2021 58

Ілюстрація: Укрінформ

Уже зараз в ній ведуться роботи щодо Self Driving Car, аналізу поведінки людини з даних потокових відео, машинного та глибокого навчання

У Львівському національному університеті імені Івана Франка відкрили освітньо-наукову лабораторію Технологій штучного інтелекту (АІ).

Як пише «Четверта студія», про це на своєму сайті повідомляє Міністерство цифрової трансформації України.

Як зазначається, проєкт створено  Комітетом з розвитку штучного інтелекту в Україні при Міністерстві цифрової трансформації та Міністерством освіти і науки України. Найближчим часом такі лабораторії з’являться й в інших університетах України — у Запоріжжі, Харкові та Одесі.

“Створення ще однієї лабораторії технології штучного інтелекту в Україні — це важливий стратегічний крок, який наближає нас до цифровізації кожної галузі. Серед основних завдань лабораторії — аналіз та впровадження нових технологій штучного інтелекту. Уже зараз в ній ведуться роботи щодо Self Driving Car, аналізу поведінки людини з даних потокових відео, машинного та глибокого навчання. Лабораторія буде використовувати результати досліджень у сферах медицини, охорони довкілля та розумних технологій”,- зазначив віцепрем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Загалом тут проводитимуть дослідження в галузі АІ — машинного навчання, глибокого навчання, комп’ютерного зору, опрацювання природної мови, розумних роботів, віртуальної реальності тощо.

Цього року провели зимову школу з інформаційних технологій Data Engineering and Security, у рамках якої відбулися тематичні засідання з питань технологій штучного інтелекту. У школі взяли участь 580 слухачів та понад 70 спікерів. А в червні буде проведено  “Літню школу з технологій штучного інтелекту”.

Лабораторія сприятиме розвитку нових освітніх програм у галузі ІТ, зокрема High Performance Computing, Software Engineering (напрямок “Інженерія програмного забезпечення систем наук про дані та штучного інтелекту”). У планах також відкриття нової освітньої програми з технологій штучного інтелекту.

Крім того, Мінцифра розробила каталог освітніх програм для вступників університетів з інформацією про підготовку фахівців у галузі штучного інтелекту. У каталозі — аналіз даних, машинне навчання, комп’ютерний зір, розпізнавання образів, обробка природної мови. Заклади вищої освіти можуть знайти аналогічні програми, партнерів-роботодавців, меценатів та студентів.

Лабораторія також налагоджує співпрацю з міжнародними компаніями, такими як GlobalLogic та EPAM.

Коментарі

Позначки: , , , , ,