Політику був 61 рік, він помер у берлінській клініці “Шаріте”
Мер Харкова Геннадій Кернес помер сьогодні, 17 грудня. Про це повідомив його друг, бізнесмен Павло Фукс.
Про це повідомляє «Четверта студія» з посиланням на ТСН.
“Сьогодні вночі зупинилося величезна добре серце мого найкращого друга Геннадія Кернеса. Наслідки коронавірусної інфекції дали серйозні ускладнення на роботу життєво важливих органів і систем його організму. Вічна пам’ять тобі, мій друже”, – написав Павло Фукс в Telegrame.
Як пише УНІАН, переобраний мер Харкова Геннадій Кернес помер від ускладнень коронавірусної інфекції. Про це у своєму Telegram повідомив бізнесмен Павло Фукс. “Сьогодні вночі зупинилося величезне добре серце мого найкращого друга Геннадія Кернеса. Наслідки коронавірусної інфекції дали серйозні ускладнення на роботу життєво важливих органів і систем його організму”, – написав Фукс.
Геннадію Кернесу був 61 рік. Після ускладнень коронавірусу мер Харкова тривалий час лікувався у берлінській клініці “Шаріте”.
Нагадаємо, мера Харкова Геннадія Кернеса не було чути з кінця серпня 2020 року. Перед цим він підхопив коронавірус, який викликав ускладнення – двостороннє запалення легень.
10 вересня його поклали в харківську лікарню, а в ніч на 17 вересня літаком госпіталізували до німецької клініки “Шаріте”.
11 листопада у Мережі з’явилося перше фото хворого Геннадія Кернеса. Харківський очільник передав привіт із Німеччини через свого друга – бізнесмена Павла Фукса. На світлині Кернес на лікарняному ліжку і з під’єднаними трубками.
Більше жодних повідомлень від Геннадія Кернеса не було. Про стан здоров’я мера Харкова періодично інформували його соратники.
11 грудня стало відомо, що стан здоров’я міського голови Харкова Геннадія Кернеса погіршився. Як розповів ТСН секретар міської ради Ігор Терехов, у Кернеса відмовили обидві нирки.
Геннадій народився в Харкові в 1959 році. Після закінчення школи працював різноробочим і слюсарем. Здобув юридичну освіту в Академії ім. Я. Мудрого і закінчив Харківський державний економічний університет за спеціальністю “державна служба”.
На початку дев’яностих почав керувати власним бізнесом: йому належали ЗМІ «Вечірній Харків», телеканали «Тоніс» і «Сьомий канал», туристичний комплекс «Національ». Він побудував власне багатопрофільне акціонерне товариство “НПК-ХОЛДИНГ”, куди передавав приватизовані підприємства.
У 1998 Кернес вперше балотувався до Харківської міської ради. Він очолив депутатську групу “Новий Харків – нові можливості”, яку підтримували багато харків’ян.
У 2002 році став депутатом Харківської міської ради за підтримки 90% виборців. 31 жовтня 2010 року був обраний мером Харкова. Під час своєї діяльності займався оновленням вигляду міста, роботою зі зверненням громадян, стратегічного розвитку Харкова.
25 жовтня 2015 вдруге виграв вибори з великою перевагою голосів. Будучи главою Харкова, не раз заявляв, що не дозволить зносити радянські пам’ятники, але після їх демонтажу невідомими особами ніяк не займався пошуком винних.
28 квітня 2014 року на Геннадія було скоєно замах. Під час пробіжки чиновника важко поранили з вогнепальної зброї. Його відправили літаком до Ізраїлю, де лікарі врятували його життя. Винних у замаху поліції знайти не вдалося. Після замаху Кернес пересувався на інвалідному візку.
Кернес одружений з Оксаною Гайсинською, у нього троє дітей.
Очільник Харкова провів у в’язниці 2 роки за групове шахрайство. Також в суді його підозрювали у викраденнях і побиттях активістів Майдану і в організації схеми з присвоєння харківської землі.
Коментарі
Позначки: Геннадій Кернес, Коронавірус, Харків, хвороба