Козицький не розуміє, чому Львівська область зайняла останнє місце у рейтингу Кабміну

Коронавірус 19 Червня, 2020 906

Максим Козицький

Мені, як очільнику області, трохи незрозумілі показники рейтингу, які базуються на даних разової перевірки двомісячної давності.

Про це у Фейсбуці пише голова Львівської ОДА Максим Козицький, пише Четверта студія.

“Вчора був оприлюднений рейтинг ОДА за виконанням заходів по боротьбі з епідемією коронавірусу, де наша область зайняла останню позицію. Свої результати Комісія Кабміну базувала на основі даних за двома великими напрямами: виконання карантинних і протиепідемічних заходів та виконання доручень Прем’єр-міністра”, – пояснив Козицький.

Щодо тестування населення на COVID – 19

Львівська ОДА першою в Україні забезпечила масове експрес тестування населення на COVID – 19. За час карантину було проведено більше 50 тисяч експрес тестувань, не використавши жодної копійки з бюджету. Ми налагодили ефективну систему ПЛР та ІФА-тестувань. Окрім потужностей ДУ “Львівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України”, до вказаних тестувань залучено лабораторії Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, Військово-медичного клінічного центру Західного регіону, Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області та приватні лабораторії.

Щодо забезпечення лікарень, в яких надається медична допомога хворим на COVID-19

Ще до оголошення карантину, в лютому місяці, нами було вжито ряд організаційних заходів з метою забезпечення належного матеріально-технічного та організаційного забезпечення закладів охорони здоров’я для лікування хворих на COVID-19.

Звертаю Вашу увагу на те, що облдержадміністрацією, ще до початку карантину забезпечено закупівлі медичними закладами необхідного медичного обладнання (апарати штучної вентиляції легень, апарати інтенсивної терапії, приліжкові монітори пацієнта, пульсоксиметри та ін.), а також забезпечено розширення кисневої інфраструктури лікарень за рахунок чого встановлено додатково близько 350 кисневих точок.

Усього за рахунок коштів обласного бюджету та інших джерел фінансування закладам охорони здоров’я обласного підпорядкування для забезпечення виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширення коронавірусної хвороби в загальному було скеровано фінансовий ресурс на загальну суму понад 146 мільйонів гривень, з яких 76 млн. скеровано на придбання медичного обладнання та понад 50 на придбання засобів індивідуального захисту та медикаментів.

Самостійно, а також з допомогою небайдужого соціально відповідального бізнесу, якому не перестаємо бути вдячними, нам вдалось забезпечити медичних працівників та медичні заклади усім необхідним: від дезінфікуючих засобів та захисних костюмів до апаратів ШВЛ.Ще до встановлення на державному рівні додаткових доплат медичним працівникам в розмірі 300%, прийняли рішення та виплатили 20 000,0 тис. грн з обласного бюджету на доплату медичним та іншим працівникам, які забезпечують надання медичної допомоги хворим з підозрою та ліквідацією захворювання серед людей на коронавірусну хворобу.

За час пандемії, ми першими в Україні забезпечили повне страхування на випадок інфікування COVID-19 під час виконання професійних обов’язків. На сьогодні до програми страхування залучено 18 медичних закладів області. Медики, госпіталізовані до медичних закладів у зв’язку із захворюванням на COVID-19 отримують страхові виплати в розмірі 15 тис. гривень.

А віднедавна сім’ям померлим від коронавірусу працівникам медзакладів виплачуватимуть разову допомогу.

Щодо забезпечення обов’язкової госпіталізації осіб, які здійснюють перетин державного кордону до обсерваторів (ізоляторів)

На території області діяли спеціальні блокпости. Єдиним зауваженням, згідно з критеріями дослідження було те, що вимірювання температури здійснювалось лише на в’їзді. Постановою Кабінету Міністрів України № 211 від 11.03.2020 року не встановлено обов’язку проведення моніторингу стану здоров’я саме на виїзд з території області.

Ми діяли відповідно до усіх вимог. Також хочу додати, що особливої потреби в моніторингу стану здоров’я при виїзді з області не було, оскільки при в’їзді в суміжну область був спеціальний блокпост.

Далі про обсервацію

Львівщина – є однією із прикордонних областей. Дуже багато людей працюють закордоном та їздять на заробітки. За період карантину силами ДСНС було забезпечено перевезення понад 73 тисяч наших співвітчизників, які через закриття єдиного пішого переходу на Львівщині не змогли перетнути кордону!!! Це люди, які повернулися до України, у тому числі з країн, які стали епіцентрами розповсюдження недуги, наприклад – Італії.

Ми почали приймати таких осіб ще до того, як Уряд розробив порядок самоізоляції. У зв’язку із викладеним, облдержадміністрації довелось стати розробником типових документів, які вручались особам для самоізоляції, а також самостійно розробляти та забезпечувати дотримання режиму самоізоляції вказаними громадянами.

Вже в перші дні карантину ЛОДА прийняла 9 спеціальних потягів з громадянами України, яким забезпечили первинний медичний огляд, транспортування до місць проживання (місць самоізоляції), в тому числі і в інші області України. Львівською ОДА було визначено спеціалізовані заклади для організації обсервації – 8 приміщень для осіб, які потребують обсервації (ізоляції), загальною кількістю 2027 ліжко-місць. Лише за період з 10.04.2020 по 23.04.2020 (запам’ятайте цю дату, вона важлива!!!) через міжнародний пункт пропуску «Краківець-Корчова», державний кордон перетнуло близько 21 тисячі осіб. Це в 10 разів перевищує кількість місць визначених для обсервації. Передбачити додаткові місця для ізоляції таких осіб не вбачалось за можливе, з огляду на невідповідність закладів вимогам, визначеним тією ж Постановою Кабінету Міністрів, яка стала одним з критеріїв моніторингу і в підсумку вплинула на наш рейтинг. І тут ми, знову ж таки, діяли відповідно до Постанови!!!Більше того, упродовж дії карантину лабораторний центр щоденно передає списки осіб, які перебувають на самоізоляції до органів поліції для контролю та забезпечення режиму самоізоляції вказаними особами, а тому висновки щодо не налагодження вказаної роботи вважаю поспішними.

І наостанок найголовніше

Вищезазначений рейтинг Комісія Кабміну базує лише на даних однієї перевірки, яка відбулася 23.04.2020 року. Тоді на Львівщині, у порівнянні з іншими областями, був один із найменших показників захворюваності на коронавірусну інфекцію на 100 тисяч населення. І на момент, коли Комісія аналізувала дані, наші лікарні були оснащені всім необхідним.

“Мені, як очільнику області, трохи незрозумілі показники рейтингу, які базуються на даних разової перевірки двомісячної давності. Хочу підкреслити, що критика влади на місцях потрібна, але вона повинна бути конструктивною, зрозумілою та вчасною. Тому що це питання комплексної взаємодії між центральною владою та владою на місцях у подоланні коронавірусної інфекції та захисті від неї жителів не лише Львівщини, але всіх регіонів України”, – написав Козицький.

Він також долучив свій виступ на сесії Львівської обласної ради, де місцеві обранці критикували мене за показники вищезгаданого рейтингу.

Вчора був оприлюднений рейтинг ОДА за виконанням заходів по боротьбі з епідемією коронавірусу, де наша область зайняла…

Опубліковано Максимом Козицьким Четвер, 18 червня 2020 р.

Коментарі

Позначки: , ,