Коронавірус продовжує поширюватися в Україні. МОЗ зафіксовано зростання кількості заражених і померлих від ускладнень хвороби. У даний момент інфіковано коронавірусом в країні 9410 осіб, одужали 992, померли 239. Кількість хворих COVID-19 у Чернівецькій області та Києві значно перевищує інші регіони.
Як пише “Четверта студія”, детальніше про географію поширення коронавирусу, а також статистика МОЗ – в матеріалі РБК-Україна.
Статистика по областям на 29 квітня
Чернівецька область – 1429 інфікованих. В області заразилися коронавірусом за добу 54 мешканця. Як інформує облдержадміністрація, серед заражених 51 хворий у важкому стані: 42 знаходяться у реанімації, 8 підключено до апаратів штучної вентиляції легенів. Серед важких – 2 дітей. У лікарнях Чернівецької області через коронавірус COVID-19 чи підозру на нього перебуває 501 пацієнт. Вперше коронавірус в Україні виявлено в області 3 березня.
Київ – 1297 інфікованих. За добу кількість заражених у столиці збільшилася вдвічі до 78 осіб. За словами мера міста Віталія Кличка, госпіталізовано 22 хворих. 43% хворих киян – у віці 30-49 років. Вперше інфікування COVID-19 підтверджено у Києві 16 березня.
Івано-Франківська область – 783 інфікованих. МОЗ зафіксовано 22 нових випадки зараження у регіоні за добу. Перші хворі на коронавірус в області виявлено 19 березня.
Тернопільська область – 664 інфікованих. 42 мешканця регіону заразилися за добу. В обласному центрі повністю припинена робота ресторанів Mcdonald’s, оштрафовано за порушення карантину будівельний гіпермаркет “Епіцентр”. Перші випадки інфікування COVID-19 виявлено на Тернопільщині 19 березня.
Київська область – 604 інфікованих. За останні 24 години у регіоні виявлено 34 нових випадки хвороби. При цьому, тести не підтвердили нових заражених у двох гуртожитках у селі Петропавлівське і Гостомелі, де жили двоє інфікованих. Вперше інформація про заражених на коронавірус в області публікувалася 17 березня.
Рівненська область – 553 інфікованих. У 31 мешканця регіону підтверджено діагноз COVID-19 за останню добу. За інформацією облдержадміністрації, серед захворілих 125 медичних працівників, з них 88 з Рівненської обласної лікарні. Село Зоря, де були виявлені напередодні відразу 28 заражених, заблоковано правоохоронцями. Вперше випадки захворювання виявлено в Сарненській районній лікарні 27 березня.
Про спалах COVID-19 у лікарні стало відомо незабаром після смерті старшого анестезиста Олександра Іщука. Він помер 9 квітня. Його дружина Ірина, яка працювала в цій же лікарні, теж заразилася і була госпіталізована з двобічною пневмонією. Медиків все ж почали тестувати на коронавірус. В результаті 74 медпрацівники отримали позитивний результат.
У вівторок коронавірус на Рівненщині підтвердили у 29 осіб, серед них 2 дві медичні сестри та співробітниця облдержадміністрації, – повідомив голова Рівненської ОДА Віталій Коваль у Facebook. У співробітниці облдержадміністрації наявність захворювання підтвердило ПРЛ тестування працівників Загального відділу Рівненської ОДА. Повідомляється, що у члена сім’ї хворої коронавірус зафіксували раніше. В її колег результати негативні
“Востаннє вона була на робочому місці 21 квітня. В робочих кабінетах, відповідно до протоколу, одразу провели дезінфекцію. Облдержадміністрація продовжує працювати у звичному режимі”, – запевнив голова ОДА.
Вінницька область – 406 інфікованих. За добу в області захворіли на коронавірус 8 мешканців. За даними облдержадміністрації, серед інфікованих 27 дітей: у Вінниці – 15, у Гайсині – 4, у Вінницькому районі – 2, у Барському, Літинському, Чернівецькому, Томашпільському, Тростянецькому та Калинівському районах по 1 випадку. Перші випадки інфекції підтверджено у Вінниці 25 березня.
Закарпатська область – 375 інфікованих. Влада регіону зафіксували спалах хвороби в будівлі облдержадміністрації. Протягом тижня 5 співробітників захворіли на коронавірус. За добу нових заражених в області МОЗ не зафіксовано. Перший випадок COVID-19 виявлено в регіоні 26 березня.
Як повідомляє Закарпатська ОДА, з початку пандемії коронавірусу у сімох працівників Закарпатської ОДА підтверджено діагноз COVID-19 методом ПЛР. Одна людина одужала. П’ятеро працівників захворіли на минулому тижні. Контактних осіб встановлено. Головою Закарпатської ОДА Олексієм Петровим підписано розпорядження про посилення карантинних заходів у приміщенні Закарпатської ОДА.
Львівська область – 371 інфікований. У Львові помер від коронавирусу 74-річний чоловік з супутніми патологіями гіпертонію та ішемічною хворобою серця. Всього в області зафіксовано 13 летальних випадків COVID-19. За останні 24 години заразилися коронавірусом 13 мешканців регіону. Вперше випадки хвороби підтверджено у Львові 20 березня.
Як повідомив заступник директора Львівської обласної інфекційної лікарні з медичної частини Ігор Берник, в лікарні 101 хв., з них – 78 з підтвердженим діагнозом Covid-19, серед яких – 11 – медпрацівники різних закладів охорони здоров’я.
Як повідомила Галина Слічна, заступниця міського голови Львова та керівниця міського штабу з протидії коронавірусу, станом на 08.00 год 29 квітня у Львові та на Львівщині підтверджено 405 випадків інфікування коронавірусом, з них 13 — летальні.
Кіровоградська область – 356 інфікованих. 19 нових випадків зараження виявлено за добу. За інформацією голови ОДА, серед нових заражених 2 медсестри Центральної міської лікарні Кропивницького. Вперше коронавірус виявлено в регіоні 29 березня.
Житомирська область – 354 інфікованих. МОЗ зафіксував 3 нових випадки інфікування за добу в регіоні. За даними облдержадміністрації, 5 медиків міськлікарні №2 заразилися коронавірусом. В цілому інфіковано 74 медичних працівника області. Госпіталізовано 6 хворих середньої тяжкості. Вперше діагноз COVID-19 встановлено в Житомирі 12 березня.
Дніпропетровська область – 318 інфікованих. За добу виявлено 8 нових заражень у Дніпрі, Кам’янському, Кривому Розі та Апостолівському районі. Серед нових інфікованих 5 медиків, інформує Дніпропетровська облрада. Перші дані про коронавірус в області зафіксовано 19 березня.
Черкаська область – 276 інфікованих. Кількість заражених в регіоні за добу збільшилася на 9 осіб. Перші випадки коронавірусу на Черкащині зареєстровано 22 березня.
Волинська область – 260 інфікованих. МОЗ повідомляє про 6 випадків зараження за добу. Вперше інфіковані в області з’явилися 25 березня.
Одеська область – 248 інфікованих. Заразилися коронавірусом за добу 8 мешканців регіону, з них 5 з міста Подольск. У даний момент в цьому районному центрі 98 пацієнтів мають підтверджений діагноз COVID-19. Перші інфіковані в області зафіксовано 24 березня.
Харківська область – 221 інфікований. Відразу у 25 мешканців регіону виявлено коронавірус за останню добу. Серед заражених 6-ти місячна дитина. За весь час пандемії в області зареєстровано 4 летальних випадки. Перші випадки зараження виявлено в області 28 березня.
Запорізька область – 208 інфікованих. За останні 24 години підтверджено 4 нових випадки зараження на коронавірус в Запоріжжі. Перші інфіковані зафіксовано в регіоні 25 березня.
Полтавська область – 180 інфікованих. В області повідомляється про збільшення кількості інфікованих на 7 хворих. За час епідемії вилікувалися від коронавірусу 20 осіб, померло 4. Вперше коронавірус у Полтаві виявлено 27 березня.
Миколаївська область – 116 інфікованих. МОЗ інформує про 1 випадок зараження у регіоні за добу. Вперше діагноз коронавірус встановлено двом літнім жінкам з села Воронівка Вознесенського району 11 квітня.
Сумська область – 95 інфікованих. Усі інфіковані в селі Козацьке Конотопського району одужали. Раніше в цьому населеному пункті хворіли 19 мешканців, двоє з яких померли. Влада закрила село на карантин. За інформацією МОЗ, за добу ситуація з захворюваністю у регіоні не змінилася. Перші інфіковані в Сумах зареєстровано 25 березня.
Херсонська область – 88 інфікованих. МОЗ не зафіксувало нові зараження в регіоні. Місцева влада повідомила про закриття на карантин міста Каховки, в якому виявили відразу 22 інфікованих. Перший хворий на коронавірус виявлено в області 25 березня.
Хмельницька область – 72 інфікованих. Мер міста Нетішин повідомив про нові 6 випадків зараження на коронавірус. Інфіковані контактували з хворою співробітницею Хмельницької атомної станції. Перші дані про COVID-19 у регіоні зафіксовано 27 березня.
25 квітня 2020 року Хмельницьким обласним лабораторним центром за результатами дослідження біоматеріалів на COVID-19 методом ПЛР підтверджено захворювання у двох пацієнтів інфекційного відділення м. Нетішин. Один із хворих на коронавірус – працівник Хмельницької АЕС. Атомник після виходу з чергової відпустки виконував свої посадові обов’язки з 13 до 17 квітня 2020 року. Згідно із поясненнями хворого, 18 квітня перебував із підвищеною температурою вдома, а 21 квітня був ізольований в інфекційному відділенні СМСЧ м. Нетішин. Загалом на Хмельницькій АЕС на лікарняному нині перебуває 9 працівників. На ХАЕС та у Нетішині було впроваджено безпрецедентні заходи щодо недопущення поширення covid-19. Оперативний персонал станції живе й працює в умовах повної ізоляції, а в’їзд і виїзд з Нетішина обмежено.
Донецька область – 52 інфікованих. У Маріуполі роблять тести на коронавірус медичним працівникам, які контактували з 19 хворими. За добу ситуація з захворюваністю в регіоні не змінилася. Перші випадки зараження виявлено в регіоні 18 березня.
Чернігівська область – 39 інфікованих. Міськрада Чернігова повідомила про третій випадок захворювання в місті. Заразилася медсестра, яка брала кров у інфікованих коронавірусом. Всього за даними Міністерства охорони здоров’я, в регіоні за добу виявлено 4 нових заражених. Перша інформація про хворих на COVID-19 у регіоні з’явилася 26 березня.
Луганська область – 32 інфікованих. 3 випадки зараження підтверджено у регіоні за останню добу. В окупованому Луганську повідомили про спалах захворювання на станції швидкої допомоги, де заразилися 12 з 20 співробітників. Вперше випадки інфікування підтверджено в області 25 березня.
Коментарі
Позначки: атомна станція, гуртожиток, діти, Закарпатська область, Коронавірус, Львівська область, медики, облдержадміністрація, ОДА, працівники, Рівненська область