На сесії Львівської міської ради було прийнято ухвалу «Про затвердження Програми сприяння залученню інвестицій до міста Львова та реалізації окремих проектів на 2020−2021 роки». Ця Програма передбачає забезпечення реалізації окремих проектів на 2020−2021 роки.
Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу ЛМР.
«Сьогоднішня Програма є логічним продовженням попередньої Програми 2017−2018 року. Абсолютна більшість завдань, які ми ставили попередньою Програмою, були виконані.
Так, на Програму 2017−2019 року було внесено чітко 18 заходів, які ставились перед управлінням. 15 з них були виконанні повністю або частково. А також 6 із 9 досягнень нам вдалось виконати повністю, та 3 — частково.
Ми реагуємо на проблеми, які були у місті, формуємо інвестиційний проєкт і готуємо інвестиційний конкурс. Власне, у цьому і є компетентність наших працівників.
Програма ставила перед нами чітке завдання — ріст на 7% прямих іноземних інвестицій. Ми із цим впорались. Також нам вдалось збільшити промоцію міста Львова, адже ми створили майданчик, який може переглянути кожний іноземний інвестор, побачити наші презентації, побачити, що відбувається у місті та ті переваги, які у нас є, зокрема: вільні земельні ділянки, показники чисельності міста, тощо. У своїй роботі попередні роки ми керувались виключно Програмою по залученню інвестицій”, — зазначив начальник управління інвестицій та проєктів Роман Старецький.
Мер міста Андрій Садовий додав, що про інвестиційний клімат міста свідчить кількість будівництва та промисловості.
«Кожен має право на свою думку. Але якщо ви хочете зрозуміти, який інвестиційний клімат в місті, то пропоную подивитись, скільки у нас будівельних кранів. Львів по кількості будівництва займає перше місце — це показує привабливість міста. Ми змагаємось по показниках з Києвом, а Київ — це столиця.
Ми коли купуємо львівські тролейбуси, автобуси, ми підтримуємо нашого виробника. ІТ-компанії активно розвиваються у Львові, харчова промисловість, інші галузі. Багато хто хотів би мати такі інвестиції, як Краків, чи Берлін, але ми в країні, де ведеться агресія з боку Росії. Ми можемо багато дебатувати на цю тему”, — прокоментував міський голова Львова Андрій Садовий.
Також мер зауважив, що в Україні не має експортно-кредитної агенції, і для того, аби підтримувати виробників, які експортують продукцію закордон, необхідно ініціювати зміни на законодавчому рівні.
«Ми — унікальна країна, бо декларуємо важливість збільшення ВВП, а ВВП — це промисловість, виробництво. Україна і Албанія — єдині країни в Європі, які не мають експортно-кредитної агенції. В кожній країні держава допомагає тим підприємствам, які продають продукцію закордон. Наші підприємства не конкурентні з іноземцями. Я думаю, що Парламент мав би прийняти відповідні програми. Колись така програма була, у 2015 році, і ми по цій програмі тоді купили 10 трамваїв. Якщо відповідна агенція запрацює, то будуть інші умови. Президент у Давосі дав багато обнадійливих меседжів», — додав мер Львова.
Також під час обговорення Програми було розглянуто можливість концесії, зокрема, паркінгу на пл. Петрушевича.
«Закон про концесію прийняли, прикладів в Україні ще нема. Але ми програму приймаємо не лише на рік, тому я би вніс правки у програму і додав цю опцію. Як правило, концесіонеру віддають те, що працює погано чи не працює. Є ідея в Укрзалізниці віддати в концесію наш вокзал. Ми таку ідею побачили. Пані Кулинич і пані Маруняк були в Києві на нараді по цьому. — розповів мер, — На жаль, жодного інвестора на паркінг на пл. Петрушевича нема. Я говорив з багатьма компаніями. Вони говорять, що поки люди не платять за паркування, інвестувати в підземний паркінг нема змоги. Ми зараз будемо замовляти робочий проєкт по цьому. Там має бути паркінг, він потрібен».
Відтак, мер доручив оголосити конкурс вже на наступну сесію, однак, паралельно готувати самостійний проект щодо будівництва паркінгу на пл. Петрушевича.
Програму проголосували із зауваженнями та редакційними правками, «за» — 41 депутат.
Коментарі
Позначки: Львів, паркінг, Петрушевича, Садовий