Львів запропонував свій проект об’єднання міста із сусідніми населеними пунктами у рамках реформи децентралізації
Реформа децентралізації покликана забезпечити ефективне місцеве самоврядування та територіальну організацію влади. Львів має чітку візію щодо майбутнього територіального устрою, що ґрунтується на Генплані міста, прийнятому у 2010 році, та містить прогноз територіального розвитку міста, охоплюючи територію приміських населених пунктів. Про це пише прес-служба Львівської міської ради, інформує Четверта студія.
Саме тому Львівська міська рада звернулась до Голови комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Верховної Ради України Андрія Клочка, Міністерки розвитку територій та громад України Альони Бабак, а також в.о. голови Львівської обласної державної адміністрації Василя Лозинського із пропозицією об’єднання Львова із 20 сусідніми містами та селами.
Відповідний лист до посадовців скерував заступник міського голови з містобудування Любомир Зубач.
«Зараз той період, коли реформа децентралізації на стадії завершення і має бути сформований адміністративно-територіальний устрій. Його, звісно, буде затверджувати ВР. Саме час озвучити і позицію Львова. Зрештою, вона давно відома, була сформована ще в Генплані міста. Та чомусь не врахована, коли розробляли Перспективний план ОТГ на Львівщині. Він, нагадаю, не передбачав розширення Львова взагалі. Думаю, зараз маємо гарний шанс виправити ті недоліки, які були допущені», — зазначає посадовець.
Нагадаємо, 12 грудня сесія Львівської міської ради прийняла звернення до прем’єр-міністра, міністра розвитку громад та територій і голови облдержадміністрації щодо реалізації реформи децентралізації. Йдеться, зокрема, про важливість врахування інтересів міста Львова при формуванні нового адміністративно-територіального устрою держави.
Коментарі
Позначки: децентралізація, Земля, Зубач, Львів, Садовий