На Львівщині презентували проект Аграрного реєстру

Новини 16 Грудня, 2019 171

На Львівщині презентували проект Аграрного реєстру. Фото прес-служба ЛОДА

У січні 2020 року стартує тестовий етап впровадження Державного аграрного реєстру. Зареєструватись в ньому зможе кожен охочий за допомогою електронного цифрового підпису (ЕЦП). Про це інформує прес-служба Львівської ОДА, пише Четверта студія.

Додатково, в 6 пілотних областях, серед яких Львівщина, працюватимуть оператори реєстру, що проводитимуть консультації, допомагатимуть створити ЕЦП та зареєструватись в Реєстрі. Оператори виїжджатимуть в ОТГ та сільські ради, а також надаватимуть послуги в обласних управліннях агропромислового розвитку.

Операторів мобільних груп, які у січні наступного року відвідуватимуть ОТГ свого регіону, навчатимуть фахівці Міністерства економічного розвитку і торгівлі, а також міжнародних партнерів проекту: Світового банку, проєкту ЄС «Підтримка впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики в Україні».

Державний аграрний реєстр, проєкт якого презентували сьогодні, 16 грудня, на Львівщині, це електронний майданчик, завдяки якому аграрій зможе легко, швидко та зручно отримувати державну підтримку та взаємодіяти з органами державної влади.

«Сьогодні разом із Світовим банком і з ЄС ми рухаємось в частині реєстру земельних ділянок, друге питання – це реєстр тих, хто працює на цій землі з метою покращення їх діяльності, її адміністрування, допомоги у фінансуванні, різного роду інформаційної підтримки»,-  зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Василь Лозинський.

Інструмент сприятиме створенню прозорої системи земельних відносин та покликаний зробити взаємодію між державою та сільськогосподарським виробником простою та зручною.

За допомогою Аграрного реєстру планується спростити доступ до банківського фінансування, запровадити програми таргетованої державної підтримки, оцінювати їх ефективність. Також цей інструмент сприятиме виправленню помилок у Держгеокадастрі.

Сервіс працюватиме за принципом «єдиного вікна». Після реєстрації Реєстр надаватиме користувачу інформацію про нього з Державного земельного кадастру, Реєстру юридичних та фізичних осіб, Реєстру речових прав, Реєстру тварин, зокрема: земельні ділянки у власності та користуванні, зареєстровані тварини тощо. Планується, що Реєстр буде доповнено функціоналом замовлення державних послуг, які необхідні для ведення сільськогосподарського господарства.

«Через особистий кабінет агровиробник зможе ефективно та швидко комунікувати з органами державної влади, слідкувати за новинами, державною підтримкою, ділитися інформацією, – прокоментувала заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Інна Мєтєлєва. – Вже зараз пілотний проект може допомогти аграріям у ключових речах. У першу чергу, відслідковувати всю інформацію про своє господарство в трьох реєстрах: речових прав, юридичних осіб і реєстрі тварин. У своєму особистому кабінеті агровиробник буде бачити скільки в нього є землі, чи не зникла земельна ділянка, чи не з’явився у його ділянок новий власник, тощо».

Відтак, будуть створені умови, щоб агровиробнику було зручно отримувати державну підтримку, користуючись цим сервісом, і не доводилося виїжджати в районний чи обласний центр, щоб подати заявку, це можна буде зробити в особистому кабінеті онлайн.

«Ми плануємо створити додаткові функції та сервіси послуг в особистому кабінеті користувача, щоб можна було зробити заявку на отримання дозвільних документів, замовити будь-які довідки та реєстри про себе, повідомляти Держгеокадастр чи інші реєстри про помилки. У перспективі є намір передбачити функцію знаходження активностей по відношенню до будь-яких ділянок, юридичної особи зареєстрованого користувача і т.д», – розповів заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький.

Окрім цього, ще однією перевагою Реєстру є те, що він сприятиме отриманню банківського кредитування.

Реєстр важливий не лише для агровиробників, а й для держави. Він допоможе зробити державну підтримку ефективнішою. Держава краще розумітиме, як підтримка впливає на галузь, окремий регіон, певну категорію виробників.

Після пілотної фази, аналізу роботи та усунення усіх недоліків, проект буде поширений на всю територію України.

Зазначимо, що запуск Реєстру передбачений Указом Президента України №837/2019 «Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави».

Коментарі

Позначки: ,