Спецслужби Росії намагалися втрутитись у вибори України через соцмережі - Четверта студія

Спецслужби Росії намагалися втрутитись у вибори України через соцмережі

Новини 19 липня, 2019 3
Спецслужби Росії намагалися втрутитись у вибори України через соцмережі. Фото: 5 Канал.

Спецслужби Росії намагалися втрутитись у вибори України через соцмережі. Фото: 5 Канал.

Мешканка Дніпра мала створити в українському сегменті Інтернет-мережі сайти з фейковою інформацією про політичні партії та кандидатів у нардепи. Про це пише 5 Канал.

Спецслужби Росії намагалися вжити дій щодо дестабілізації внутрішньої ситуації в Україні і вплинути на хід та підготовку до позачергових парламентських виборів. Про це йдеться на сайті СБУ.

Оперативники спецслужби встановили, що з початку цього року за завданням представника ворожих спецслужб мешканка Дніпра створила та здійснювала адміністрування спільнот у заборонених російських соцмережах.

“Правоохоронці задокументували, що за матеріальну вигоду жінка публікувала та розміщувала на ресурсах статті, які виправдовували збройну агресію РФ проти України та політику Кремля на міжнародній арені, незаконну анексію Кримського півострова, популяризували терористичні організації “Д/ЛНР”. Публікації зловмисниця одержувала у тому числі з російських пропагандистських ресурсів та сайтів бойовиків квазіреспублік”, – йдеться у повідомленні.

Після оголошення позачергових парламентських виборів адміністратор отримала із Ростова-на-Дону чергове завдання: створити в українському сегменті Інтернет-мережі сайти з фейковою інформацією про політичні партії та кандидатів у нардепи.

Як уточнили у прес-службі СБУ, ці деструктивні матеріали були спрямовані на дестабілізацію внутрішньої ситуації в Україні та зростання соціального напруження, інспірування ворожнечі між прихильниками різних політсил та маніпулятивного впливу на електоральні вподобання виборців.

Крім того, серед матеріалів, що розповсюджувались у цих групах, містилися публічні заклики до насильницької зміни конституційного ладу та захоплення державної влади.

Наразі відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 109 Кримінального Кодексу України та проведено обшук за місцем проживання жінки. Правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку та засоби зв’язку, які містять докази її протиправної діяльності.

Коментарі

Позначки: , ,