Офіційно: МЗС «наполегливо» не радить українцям їхати на ЧС-2018 в Росію

Новини 05 червня, 2018 247

Фото ілюстративне. Джерело: Радіо "Свобода"

Міністерство закордонних справ України наполегливо рекомендує громадянам України утриматися від поїздок до Російської Федерації для відвідання змагань фінальної частини чемпіонату світу з футболу, яка відбудеться з 14 червня по 15 липня 2018 року.

Про це йдеться в оприлюдненій заяві МЗС України на сайті відомства, яку подаємо повнотекстово:

«Міністерство закордонних справ України наполегливо рекомендує громадянам України утриматися від поїздок до Російської Федерації для відвідання змагань фінальної частини чемпіонату світу з футболу, яка відбудеться з 14 червня по 15 липня 2018 року.

Перебування громадян України на території РФ пов’язане із серйозними загрозами для особистої безпеки. Російські силові структури та каральні органи  вдаються до затримань та звинувачень у шпигунській або терористичній діяльності, вчиняють проти українців інші провокативні дії. У порушення своїх зобов’язань за Віденською конвенцією про консульські зносини 1963 року Росія вдається до ганебної практики обмеження або взагалі відмови у доступі до затриманих громадян України консулів та адвокатів. Можливості консульського захисту громадян України на території держави-агресора на теперішній час – обмежені.

Розпалювання силами кремлівської пропаганди антиукраїнських настроїв є додатковим фактором ризику для перебування громадян України на території Російської Федерації. Будь-яка демонстрація своєї приналежності до України може спровокувати цілеспрямовану агресію з боку російських фанатських угруповань, більшість з яких не приховують свого ворожого ставлення до українців.

МЗС України також закликало закордонних партнерів політично бойкотувати фінальну частину чемпіонату світу з футболу на території Росії. Вважаємо, що відмова у направленні до РФ офіційних делегацій стане важливою демонстрацією міжнародної солідарності у несприйнятті агресивної політики РФ та здійснення злочинів проти прав людини, дієвості наших зобов’язань щодо поваги до принципів та норм міжнародного права».

За даними першого заступника голови Верховної Ради України Ірини Геращенко, станом на 4 червня квитки на Чемпіонат світу з футболу придбало близько 5 тис. українців.

«Дозвольте звернутись до тих 5 тис. українців, які начебто купили квитки на ЧC з футболу. Шановні українці, 10 разів подумайте чи варто їхати до країни-агресора, де вас можуть затримати. Українська влада буде безсила надіслати консулів», – заявила Геращенко.

Коментарі

Позначки: , ,