Директор НАБУ розповів про схему “справи рюкзаків” і сина Авакова

Новини 03 листопада, 2017 244

Артем Ситник

Реальна ціна наплечників, які купувало МВС, була набагато меншою, ніж зазначалось у договорі, і їхня якість не відповідала необхідним нормам

Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник заявив, що реальна ціна рюкзаків, які закуповувало Міністерство МВС, була набагато меншою, ніж зазначалось у договорі, і їхня якість не відповідала необхідним нормам.

Про це він заявив під час засідання у парламентському комітеті з питань запобігання та протидії в корупції, – повідомляє “Українська правда”

Слідством з’ясовано, що закупівельна ціна рюкзаків, яка значилась у договорі, 2900 гривень, але реальна їх вартість становила 500 гривень. Бо вони виготовлялись “кустарним” шляхом”, – сказав директор НАБУ.

Він зазначив, що закуплені рюкзаки не відповідали необхідним нормам – були не волого- та не вогнестійкі, не відповідали зазначеній нормі завантаженості і не могли використовуватись військовими.

За його словами, детективи відслідкували, куди пішло понад 14 мільйони гривень, отриманих за рюкзаки для МВС, а також знайшли місце, де вони виготовлялись.

Він заявив, що наразі НАБУ має багато доказів причетності до корупційної схеми сина Арсена Авакова Олександра та чиновників міністерства.

“Крім відеозапису, де зафіксована домовленість про постачання приватною фірмою рюкзаків до оголошення тендеру, який було отримано законним шляхом і наразі він може бути доказом у суді, є багато інших доказів проти зазначених осіб, в тому числі приватної людини з прізвищем на літеру “А””, – сказав Ситник.

Директор НАБУ оприлюднив також схему розтрати коштів у “справі рюкзаків”.

Схема “справи рюкзаків”

Антикорупціонер додав, що детективи провели велике розслідування, деякі свідчення отримати “зовсім нещодавно”  і вже мали всі підстави для проведення обшуків та інших слідчих дій.

“Підозри, які складені прокурорами і детективами, вони складені не з політичних мотивів, а обгрунтовані певними доказами. Нехай суд вирішує, чи достатньо їх для відповідного вироку”, – підсумував Ситник.

Як відомо, 31 жовтня НАБУ затримало сина Арсена Авакова Олександра. Відтак 1 листопада суд відпустив затриманого під особисте зобов’язання.

За версією слідства, у 2015 році Аваков-молодший та ще двоє осіб були причетні до закупівлі коштом МВС рюкзаків за ціною, суттєво вищою за середньо ринкову.

Ілюстрація: 24tv.ua

Коментарі

Позначки: , , , ,