Зранку важко встати… Упродовж дня чуєтеся розбитими і не можете зосередитися на роботі… По обіді «дістає» сонливість, а вночі важко заснути… Одне слово, не життя, а суцільний клопіт!
При цьому нічого нібито не турбує в сенсі здоров’я, бо нічого аж так не болить. Тому такий виснажливий стан внутрішнього дискомфорту ви готові списати на хандру.
Не кваптеся з висновками! Ваша нібито пересічна хандра має чітку назву – астенічний синдром.
На що це схоже?
Це цілий комплекс симптомів, особливо яскравими з яких є підвищена втомлюваність, виражена дратівливість, мінливий, як львівська погода, настрій.
Люди, що мають астенічний синдром, украй чутливі і вразливі, часто через дрібниці втрачають контроль над собою, зриваючись, як мовиться, на рівному місці.
Втомлюються дуже швидко – і від фізичних, і від розумових навантажень, через що часом навіть ненавидять свій фах. Зрештою, і без відчуття сильної втоми постійно наражені на неприємні думки, що, звичайно ж, теж дуже виснажує.
Нерідко астенічний синдром супроводжується розладами сну. Причому важко не лише заснути – сон загалом є поверховим, з великою кількістю сновидінь, часто – поганого змісту, на додаток – із дуже раннім прокиданням, через що людина на ранок, коли треба збиратися на роботу, чується як «вичавлений лимон».
Як чинити?
Що раніше звернетеся до лікаря, то ефективнішим буде лікування. А самому «астенізованому» починати треба з елементарного: в один і той самий час лягати спати, не перепрацьовуватися, чергувати працю з відпочинком, якомога більше перебувати на свіжому повітрі, повноцінно харчуватися, приймати вітаміни і обов’язково зосереджуватися на позитиві.
Має сенс зранку приймати легенькі психостимулятори: екстракт елеутерококу, міцний чай або каву.
За безсоння бажано уникати снодійного: спробуйте замінити його півгодинною прогулянкою перед сном, теплою ванночкою для ніг, приємним, необтяжливим спілкуванням, ароматерапією.
Зробіть собі «бабусину подушечку» – покладіть під наволочку лаванду, чебрець, мелісу, хміль. Це дуже добрий засіб проти неспання та дурних думок.
Зарадить й траволікування. Спробуйте такі збори:
1) Візьміть по 1 ч.л. кореню родіоли рожевої, плодів глоду та квіточок календули, залийте склянкою кип’ятку, накрийте. Коли вистигне, процідіть і пийте по третині склянки тричі на день за півгодини до їди.
2) Зробіть суміш із рівної кількості листя суниці, листя ожини, листя малини, листя чорної смородини, звіробою та чабрецю. Чайну ложку залийте склянкою кип’ятку, дайте настоятися, процідіть. Приймайте по півсклянки двічі на день.
Зарадить у разі астенічного синдрому й мед. Його треба приймати натщесерце по столовій ложці двічі на день. Мед добре засвоюється організмом і є потужним джерелом енергії. Звичайно, перед тим, як вдатися до апітерапії, тобто лікування медом, добре подумайте, чи не маєте на нього алергії.
Поліпшить обмін речовин, відтак – загальний стан мед із шипшиною. Спробуйте такий настій: подрібніть столову ложку сухих ягід шипшини, залийте склянкою кип’ятку, тримайте на маленькому вогні 10 хвилин, настоюйте добу. Потім додайте столову ложку меду. Приймайте по столовій ложці тричі на день до 20 хвилин до їди.
І будьте мені здорові!
Автор дякує за сприяння у створенні матеріалу психіатру Віталію Жакуну
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу