Осакський департамент міністерства праці спільно з міністерством охорони здоров’я, розслідувавши випадки раптової смерті водіїв таксі від серцевої недостатності, встановили, що причиною такої смерті є щоденне сидіння водіїв без руху впродовж кількох годин. Це явище отримало назву “Синдром економкласу”.
Почати комплексне розслідування причини смерті водіїв чиновників спонукав випадок, коли 57-річний водій таксі, приїхавши до призначеного місця за викликом клієнта, раптово знепритомнів. Чоловік був терміново доправлений до лікарні, але через три дні помер від гострої серцевої недостатності. Його родичі звернулися у департамент міністерства праці з вимогою кваліфікувати цю смерть як нещасний випадок на виробництві і виплатити компенсацію.
Під час розслідування експерти встановили, що спричинило смерть водія безперервне перебування за кермом в положенні сидячи (приблизно 7 годин 20 хвилин щоденно). Департамент підтвердив, що смерть таксиста справді треба вважати нещасним випадком через специфічні умови праці. Справа в тім, що довгочасне перебування в положенні сидячи провокує блокаду кровоносних судин, уповільнення потоку крові в легенях й утворення тромбів, що і стає причиною серцевої недостатності.
До речі, до захворювання “синдром економкласу” схильні не тільки професійні водії автотранспорту, а й ті, кому доводиться довго сидіти перед комп’ютером в офісах (чи вдома) і часто здійснювати тривалі авіарейси.
Флебологи вважають, що всі, хто тривалий час змушений цвяшком сидіти на робочому місці, повинні періодично рухатися і виконувати бодай раз на годину (а ще ліпше – щопівгодини) нескладні кількахвилинні фізичні вправи. Бажано – в положенні стоячи. Лінуєтеся? То вправляйтеся сидячи.
Також не потрібно носити затісного одягу і взуття.
Часте споживання води та інших рідин теж запобігатиме утворенню тромбів.