Для більшості людей мед є ідеальним енергетичним продуктом. Популярність меду пояснюється також тим, що його можна використовувати у різних видах і в поєднанні з іншими продуктами.
Мед – чистий натуральний продукт, корисний для організму в цілому. Ще однією особливістю меду є те, що він “гасить” стреси. Мед – продукт, вільний від бактерій і подразнювальних речовин. Після застосування продуктів бджільництва люди швидше виходять зі стану стресу і відновлюють сили.
Як зазначила імунолог та алерголог, професор Львівського медуніверситету, доктор медичних наук Валентина ЧОП’ЯК, практично єдиним протипоказом для застосування меду і продуктів бджільництва є його індивідуальна непереносимість, яка проявляється у вигляді алергій різного ступеня важкості – від легкої форми (кропив’янка) до середніх і важких (набряк Квінке, анафілактичний шок). Тому треба дізнатися, чи хтось у родині часом не мав алергічної реакції саме на цей продукт, і вже від цього відштовхуватися. І варто взяти до уваги, що така алергія передається, зазвичай, по жіночій лінії. У разі індивідуальної непереносимості прийом меду та інших апіпродуктів, без варіантів, припиняють.
При підвищеній нервовій збудливості і безсонні, спровокованих стресом
1 столову ложку меду і сік ½ лимона розчинити у склянці мінеральної води і випити зранку натщесерце. Приймати 1 – 2 тижні.
При підвищеному артеріальному тиску
З’єднати у рівній пропорції мед зі соками редьки, буряка, моркви. Перемішати. Зберігати у закритому скляному посуді в холодильнику. Приймати по 1 столовій ложці тричі на день за 30 хвилин до їди тричі на день. Курс оздоровлення – 56 днів поспіль.
При гіпертонії
Мед змішати з подрібненою журавлиною (1:1). Приймати по 1 столовій ложці тричі на день за 20 хвилин до їди. Курс оздоровлення – 28 днів поспіль.
Мед із фруктовим соком приймають по столовій ложці двічі на день. Медово-фруктовий коктейль позитивно впливає на серцево-судинну систему, є дуже помічним при ішемічній хворобі серця.
При захворюваннях шлунка, спровокованих стресами
Приймати 7 днів натщесерце ½ склянки картопляного соку зі столовою ложкою меду. Потім дозу збільшити до 2/3 склянки і приймати цю суміш 3 – 4 тижні. Така суміш сприяє лікуванню виразкової хвороби шлунка і 12-палої кишки, нормалізації перистальтики кишечника.
При пониженій кислотності шлункового соку приймають до їди холодний медовий розчин (1 чайна ложка меду на 1 склянку води), який стимулює виділення шлункового соку.
При підвищеній кислотності шлункового соку 30 грамів меду розчиняють у склянці теплої води і приймають тричі на день за 2 години до їди.
При закрепах, спровокованих стресами
1 столову ложку меду розчинити у 150 мілілітрах теплої води. Додати столову ложку рицинової олії (касторки), 1 яєчний жовток. Усе добре перемішати і приймати кожні дві години на настання послаблювального ефекту.
При захворюваннях жовчного міхура, печінки, для поліпшення роботи органів травлення
Приймати по 1 столовій ложці тричі на день добре перемішані мед і сік чорної редьки, взяті у рівних пропорціях. Курс оздоровлення – 28 днів поспіль.
При захворюваннях селезінки і печінки
56 днів поспіль треба приймати натще серце 200 мілілітрів капустяного соку з 1 столовою ложкою меду двічі на день (зранку і ввечері).
При хронічному захворюванні нирок, що загострилося внаслідок стресу
В 1 склянці горобинового соку розвести 1 столову ложку меду. Пити маленькими ковточками по 50 мілілітрів 2 – 3 рази на день, запиваючи склянкою перевареної води. Курс оздоровлення – 28 днів поспіль.
При спазмах м’язів рук і ніг, спровокованих стресом
Приймати по 1 столовій ложці меду під час їди впродовж 10 – 14 днів.
Загальнозміцнювальні суміші з медом
1 склянка меду, по 1 склянці: кураги, родзинок, волоських горіхів, журавлини. 3 лимони зі шкіркою. У мед, розігрітий на паровій бані, покласти подрібнену масу, ретельно перемішуючи на водяній бані 20 хвилин. Хай вистигне. Приймати по 1 столовій ложці двічі на день: зранку – натщесерце, ввечері – за 30 хвилин до їди.
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу