Учені з Корейського університету вивчили мозок підлітків за допомогою магнітно-резонансної спектроскопії. У дослідженні взяло участь 9 преставників сильної статі і 10 дівчат. Середній вік учасників складав 15,5 років.
Волонтери були залежними від смартфону або планшету. 12 залежних учасників упродовж 9 тижнів відвідували сеанси когнітивно-поведінкової психотерапії. Фахівці з’ясували: у залежних підлітків виявилися підвищеними рівні депресії, тривоги, імпульсивності і важкість безсоння.
До і після когнітивно-поведінкової психотерапії спеціалісти провели магнітно-резонансну спектроскопію. Цей метод застосували також для дослідження мозку контрольної групи. Учені оцінювали співвідношення рівнів гама-аміноолійної кислоти (ГАОК) і Glx (глутамату і глютаміну). ГАОК – гальмівний нейромедіатор, а Glx – збуджуючий.
У добровольців, залежних від смартфону та інтернету до психотерапії у передній частині кори головного мозку було суттєво більще ГАОК щодо Glx. За словами вчених, зростання рівня ГАОК може спричинити низку негативних наслідків, до прикладу, сонливість та тривогу.
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу